НОВИНИ

ГПУ оголосила в розшук понад 10 фігурантів справи про гроші "сім'ї Януковича"

Єнін також додав, що наразі триває дослідження стосовно можливої участі компанії ICU у виведенні грошей з України.

Генеральна прокуратура України оголосила в розшук 12 нових фігурантів провадження щодо відмивання коштів оточенням колишнього президента Віктора Януковича. Про це повідомив заступник генпрокурора Євген Єнін, передає Liga.net.

 

"Буквально сьогодні (23 лютого – Ред.) ми оголосили в розшук 12 нових фігурантів злочинних оборудок того часу і розраховуємо на підтримку міжнародних партнерів. Є ціла низка банківських рахунків, арешту яких ми чекаємо", – наголосив він.

 

Єнін також додав, що наразі триває дослідження стосовно можливої участі компанії ICU у виведенні грошей з України.

 

"На сьогоднішній день експертне дослідження триває. Щойно воно буде завершене, ми повідомимо про це. Більше того, дії цієї компанії та її керівництва – об’єкт низки інших розслідувань не тільки Генпрокуратури, але і НАБУ", – зазначив він.

 

За його словами, наразі не можна стверджувати, що екс-голова Нацбанку, яка раніше працювала у компанії ICU, не причетна до виведення коштів з України.

 

Крім того, заступник генпрокурора заявив, що слідство перевіряє осіб, які фігурують у розслідуванні Al Jazeera.

 

"Публікація цього розслідування змусила нас зосередити нашу увагу на тій групі осіб, які сприяють злочинному угрупованню; дії яких спрямовані на дискредитацію вироку українського суду, дій правоохоронних органів. Ми досліджуємо це коло осіб", – повідомив він.

 

Нагадаємо, міжнародна антикорупційна організація "Transparency International" в Україні закликала в законному порядку опублікувати вирок про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича. Слід зазначити, що Transparency вказує на те, що видання Al Jazeera оприлюднило повний текст вироку Краматорського суду про конфіскацію близько 1,5 млрд доларів, які Генпрокуратура України приписує Януковичу. Тому в TI Україна закликали генпрокурора Юрія Луценка офіційно прокоментувати оприлюднений документ або спростувати його справжність, пояснити, з метою захисту якої саме інформації даний документ був засекреченим більше 8 місяців.

 

11 січня заступник генпрокурора Євген Єнін заявив, що відповідне рішення через те, що стосовно переважної більшості компаній тривають активні слідчі дії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.