НОВИНИ

Муженко заявив, що Генштаб переходить на автоматизовану систему управління військами

Водночас начальник Генштабу наголосив, що деякі елементи ЄАСУ вже застосовуються в Україні.

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що основні елементи автоматизованої системи управління військами будуть створені до кінця 2018-го року. Про це в понеділок, 26 лютого, пише Радіо Свобода.

 

"Процес іде. До кінця поточного року вже основні елементи такої системи на різних рівнях, починаючи від тактичного і закінчуючи оперативним, будуть створені. Але сам процес введення цієї системи, я думаю, займе ще кілька років, як мінімум", – заявив Муженко.

 

Водночас він наголосив, що деякі елементи єдиної автоматизованої системи управління (ЄАСУ) Збройними силами, у тестовому режимі працюють вже зараз.

 

"Наприклад, система "Дельта". Вже у тестовому режимі вона використовується і застосовується, зокрема, і в зоні АТО безпосередньо для управління підрозділами, які виконують бойові завдання. Є й інші системи. Є і система "Кропива", і є відповідна система автоматизованого управління протиповітряною обороною", – зазначив начальник Генштабу.

 

За його словами, пришвидшення цього процесу залежить від багатьох факторів, зокрема, "фінансового ресурсу", а також "від партнерів у поставці відповідного обладнання". Крім того, він додав, що триває процес "дооформлення відповідної технічної документації" та створення системи захисту інформації.

 

Нагадаємо, у грудні 2016 року  Міністерстві оборони України повідомили, що збираються перейти на автоматизовану систему управління військами. Зазначалося, що в 2017 році цю систему планували розробити на стратегічному рівні, а в 2018 році планували розпочати підготовку фахівців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.