НОВИНИ

У Міноборони розповіли, скільки військового озброєння РФ знаходиться в окупованому Криму

За даними відомства, Росія розмістила 583 одиниць бронетранспортерів, 162 артилерійські системи, 113 літаків та 8 кораблів з крилатими ракетами.

В окупованому Криму станом на початок 2018 року Росія розмістила 583 одиниць бронетранспортерів, 162 артилерійські системи, 113 літаків та 8 кораблів з крилатими ракетами. Про це заявив заступник міністра оборони України Анатолій Петренко.

 

"За останні чотири роки Російська Федерація створила на півострові самодостатнє міжвидове угруповання, яке здатне вести операції на південно-західному стратегічному напрямку", — зазначив він.

 

За словами Петренка, Росією три воєнні компоненти: сухопутний, повітряний і морський.

 

"Це, власне, дозволяє Російській Федерації контролювати акваторію Чорного та Азовського морів, проектувати нестабільність на східну частину Середземного моря, відповідно контролювати повітряний простір і нести небезпеку для прибережних територій всього чорноморського регіону, який за всіма міжнародними договорами і конвенціями повинен бути зоною безпеки і миру", — сказав він.

 

Також заступник голови оборонного відомства зауважив, що кількість військових РФ значно зросла.

 

"Якщо в 2013 році військовослужбовців Російської Федерації в Криму було близько 12 тисяч, зараз цей показник перевищує 31 тисячу російських військовослужбовців. Якщо танків РФ в 2013 році в Криму не було взагалі, то в цьому році таких танків уже 40, а бронетранспортерів - на противагу від 92 одиниць в 2003 році - в цьому році становить 583 одиниці. І коли ми говоримо про артилерійські системи: 2003 рік - це 24 одиниці, а в цьому році 162 різних артилерійських систем", — наголосив Петренко.

 

Також він звернув увагу на послідовну діяльність РФ з оновлення корабельного складу.

 

Читайте також: Турчинов повідомив про можливість наступу РФ з окупованого Криму

 

"Особливо це стосується введення до бойового складу тих кораблів і підводних човнів, які мають у своєму оснащенні крилаті ракети морського базування «Калібр». Ви всі бачили їхнє застосування по Сирії з акваторії Каспійського моря. Зараз в Чорному морі на озброєнні Російської Федерації таких кораблів 8, і вони сумарно можуть здійснити залп такими крилатими ракетами до 52 одиниць. Дальність ураження такої ракети в залежності від його спорядження становить від 1,5 тис. до 2,5 тис. км&qu

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.