НОВИНИ

Серед найманців "Вагнера" знайшли 40 українців — розслідування

СБУ отримали персональні дані майже двох тисяч найманців, серед яких є українці.

У складі нелегальної приватної військової компанії "Вагнер" є підрозділ "Карпати", до якого входять майже 40 українців. Про це повідомляється в розслідуванні проекту "Радіо Свобода" - "Донбас.Реалії".

 

 
Відповідні дані журналісти отримали від Служби безпеки України. Правоохоронцям вдалось отримати персональні дані майже двох тисяч найманців "ПВК Вагнера", при цьому кількість ідентифікованих українців з нелегальної приватної військової компанії – майже 40 осіб.
 
 

"У Службі безпеки України є інформація, що під час формування контингенту так званої "ПВК Вагнера" для спрямування до Сирії окрему групу осіб складали саме вихідці з України, які умовно отримали позначення як група "Карпати", – розповів керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов.

 

Аналізуючи публікації російського видання "Фонтанка", яке вже кілька років відстежує діяльність "групи Вагнера", "Донбас.Реалії" з'ясували, що спочатку підрозділ "Карпати" створювали для диверсій в тилу української армії, але через слабку підготовку складу від цієї ідеї відмовилися. Після чого українців переправили до Сирії.

 

При цьому в СБУ виданню повідомили, що в них є перевірені дані про загибель трьох громадян України в Сирії в період з березня по квітень 2016 року:

  • Едуард Приходько, позивний "Боцман". На момент загибелі йому було 48 років. Зареєстрований у Горлівці. Він воював на стороні бойовиків ОРДЛО. Загинув в районі сирійського міста Пальміра 8 березня 2016 року;
  • Олександр Конашенков. Позивний "Конан", 27 років. Родом з Новогродівки, Донецька область. Також воював на Донбасі в лавах бойовиків. Загинув 12 березня 2016-го в районі Пальміри;
  • Олександр Кияшко, позивний "Кеша", 23 роки, Донецьк, Україна. Також воював на Донбасі у складі угруповань ОРДЛО. Загинув біля сирійського міста Латакія 8 квітня 2016 року.

 

"Ми фіксуємо дуже багато осіб, які брали участь на стороні незаконних збройних формувань. І вихідці є не лише з тимчасово окупованої частини (Донбасу – ред.). Наприклад, є вихідці з Маріуполя", – зауважує Гуськов.

 

За інформацією видання, журналісти, які давно досліджують діяльність ПВК, стверджують, що служать там українці не тільки з підконтрольних бойовикам територій Донбасу.

 

"Зустрівшись з хлопцями, які звільняли Пальміру, я почув такі подробиці, що під час звільнення Пальміри загинуло 11 українців. Знову уточнююче запитання: це громадяни України з території, контрольованої так званими "ЛНР" і "ДНР"? Ні, це з глибинної частини України. Люди, які мали в Україні якісь проблеми з законом, зникли в Росії і знайшли притулок у так званій "ПВК Вагнера", – повідомив виданню журналіст видання "Новая газета" Ірек Муртазін.

 

Нагадаємо, що міжнародне розвідувальне товариство InformNapalm назвало імена 26 російських найманців з нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер", які, ймовірно, брали участь у конфліктах на Донбасі та в Сирії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.