НОВИНИ

Колишній прем'єр-міністр Польщі заявив, що Бандера не має нічого спільного з Волинською трагедією

За словами Яна Ольшевського, на той час Степан Бандера був ув’язнений німцями.

Колишній прем'єр-міністр Польщі Ян Ольшевський, критикуючи новий Закон про Інститут національної пам'яті, заявив, що Степан Бандера не має нічого спільного з Волинською трагедією у 1944 та 1944 роки. Про це він розповів в інтерв'ю з виданням "Super Express".

 

За його словами, так званий "бандеризм" не має жодного відношення до Волинської трагедії.

 

"Злочин Степана Бандери проти польського народу був насправді тільки один. І ті, хто нині у Польщі так голосно говорять про бандеризм, найчастіше забувають про нього. Цим злочином був організований у 1934 році замах на польського міністра внутрішніх справ полковника Броніслава Пєрацького. І що важливо – під час процесу над обвинуваченими, зокрема Бандеру, було засуджено до смерті", - зауважив польський екс-прем'єр.

 

Зокрема, він зазначив, що під час масових вбивств поляків Степан Бандера був у полоні.

 

"Безсумнівно, для поляків він був малоприємною особою, його висловлювання на тему Польщі були дуже недружніми. Але хочу дуже наголосити та подумати про це – ця людина не мала з Волинським злочином нічого спільного. Адже цілу волинську акцію було проведено тоді, коли Бандера був ув’язнений німцями", - підкреслив він.

 

На думку Ольшевського, Бандера усвідомлював, що  "акт геноциду проти польського населення може служити лише одній стороні - радянській". 

 

У свою чергу, польський очільник припускає, що велику роль у даному злочині відіграла радянська влада. Також, він пригадав ім'я Романа Шухевича.

 

"Цей злочин пов'язаний з ім'ям Романа Шухевича. Проте тут потрібні дуже глибокі дослідження. Також мова йшла про радянську роль у справі заподіяння цього злочину. Особисто я прекрасно розумію побоювання Бандери, який бачив вплив Радянського Союзу на український радикальний рух. Ці страхи носили ознаки навіть одержимості. Але ця одержимість мала раціональну основу. Я думаю, що польські та українські історики повинні серйозно поставитися до теми радянського натхнення щодо Волинської трагедії. Хоча я усвідомлюю, що якщо є якісь документи на цю тему, то вони знаходяться в архіві КДБ", - додав він.

 

Крім того, Ольшевський відзначив, що збройний конфлікт на Сході України з Росією несе величезну загрозу для Польщі.

 

"Сьогодні Україна бореться за державне існування. Ця війна з Росією може вступити в іншу, ще більш небезпечну фазу. І падіння України буде для нас повною катастрофою. І тоді, якщо Україна втратить свою незалежність, то польська незалежність буде під загрозою", - підсумував він.

 

Нагадаємо, 25 лютого польський президент Анджей Дуда звинуватив українських солдатів у вчиненні "геноциду", який "призвів до знищення близько тисячі жителів Гути Пеняцької". Він наголосив, що Польща хоче хороших відносин з Україною, але не слід забувати про "геноцид".

 

Раніше президент Польщі Анджей Дуда оскаржив у Конституційному суді положення скандального закону про Інститут національної пам’яті, де йдеться про "українських націоналістів".

 

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.