НОВИНИ

Україна офіційно приєдналась до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії

Участь в IRENA дозволить, зокрема, мати доступ до передових технологій щодо використання відновлюваних джерел енергії, розробляти механізми стимулювання розвитку "чистої" енергетики.
Україна стала членом Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), що відкриває доступ до передових технологій щодо використання відновлюваних джерел енергії. Про це повідомляє Урядовий портал. 
 
 

"24 лютого ц.р. Україна набула статусу повноправного члена Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA)", — йдеться у повідомленні.

 

Для України приєднання до IRENA означає вихід на міжнародну арену гравців ринку відновлюваної енергетики. 

 

Участь України в  IRENA дозволить:

  • подавати заявки до Фонду розвитку Абу-Дабі щодо отримання пільгових кредитів на «зелені» проекти (під 1-2 % терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, за умови співфінансування 50% вартості проекту);
  • тісно та плідно співпрацювати із розвинутими державами;
  • мати доступ до передових досліджень, практик та технологій щодо використання відновлюваних джерел енергії;
  • збільшувати інвестиції у вітчизняну відновлювану енергетику;
  • удосконалювати законодавчу базу та розробляти ефективні механізми стимулювання розвитку «чистої» енергетики.

 

Зазначається, що звіти IRENA щодо розвитку відновлюваної енергетики України будуть одним з ключових факторів для інвесторів при прийнятті рішення реалізації проектів у цій сфері.

 

Крім цього, Україна буде офіційним учасником щорічних засідань Асамблеї IRENA, де законодавці та підприємці більше 150 країн світу визначають курс подальших дій та рішень заради зменшення енергозалежності та розвитку "чистої" енергетики.

 

Як повідомлялось, у грудні 2017 року президент України Петро Порошенко підписав закон «Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії (IRENA)».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.