НОВИНИ

У Держдепі США повідомили, коли планують відкрити посольство в Єрусалимі

Дата суперечливого переїзду збігається з 70-річчям Ізраїлю.

У травні адміністрація Трампа переведе посольство США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму. Про це у п'ятницю, 23 лютого, оголосив Державний департамент, повідомляє CNN.

 

Дата суперечливого переїзду збігається з 70-річчям Ізраїлю.

 

Попри символізм, цей крок буде підготовчим, оскільки державний секретар США Рекс Тіллерсон раніше заявляв, що перенесення посольства завершиться не раніше 2020 року.

 

«Посольство спочатку буде створене в існуючому американському об'єкті в районі Арнони (Західний Єрусалим), яке "буде містити офісні приміщення для посла та невеликого штату персоналу», - сказала прес-секретар Державного департаменту США Хізер Нойєрт.

 

Мова йде про перехідний офіс дипустанови, допоки визначаться з постійною будівлею та її оформленням. Однак він буде функціонувати як офіційне посольство.

 

«Паралельно ми почали шукати місце для нашого постійного посольства в Ізраїлі, планування та будівництво якого буде довгостроковим завданням», - додала вона.

 

За інформацією джерела Reuters, більшість працівників посольства поки залишатимуться у Тель-Авіві.

 

Читайте також: Ізраїль повідомив про низку країн, які готові перенести посольства до Єрусалиму

 

Нагадаємо, 6 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю, попри застереження мусульманських лідерів та союзників з країн-ЄС. У відповідь на цей крок ісламські країни визнали Східний Єрусалим столицею Палестини.

 

Згодом у Секторі Газа, східній частині Єрусалиму та Вифлеємі палестинці вийшли на акції протесту через визнання президентом Трампом Єрусалиму столицею Ізраїлю.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.