НОВИНИ

Укразалізниця уклала угоду з американською корпорацією General Electric

За словами президента Петра Порошенка, контракти стосуються закупівлі, модернізації та лізингу локомотивів виробництва США.

Президент України Петро Порошенко заявив про підписання низки угод між ПАТ «Укрзалізниця», ПАТ «Укрексімбанк» та «General Electric US» щодо закупівлі, модернізації та лізингу локомотивів американського виробництва. Про це йдеться на сайті глави держави.

 

Зазначається, що у червні 2017 року під час візиту українського очільника  до США на зустрічі із президентом Дональдом Трампом була досягнута домовленість щодо необхідності зміцнити українсько-американські відносини.

 

«Ми домовились про співпрацю в оборонній сфері, в енергетичній сфері, в машинобудуванні, транспортному будуванні, в харчові й переробній промисловості. Домовились про збільшення американських інвестицій в Україну», - зауважив глава держави.

 

За його словами, необхідно вирішити проблеми застарілих вагонів, мережі і локомотивів.

 

«Таким чином, нам потрібно зараз у найкоротший термін забезпечити найсучаснішу технологію, найкращі локомотиви і технологію їх локалізації і виробництва в Україні», - додав він.

 

Наголошується, що був підготовлений контракт на суму 1 млрд доларів, який передбачає постачання локомотивів, виробництво з поступовим збільшенням локалізації та  модернізацію існуючих локомотивів.

 

«Модернізація залізниці – це шлях до можливості розширення експорту сільськогосподарських товарів та розширення експорту в цілому. Ми вважаємо, що Україна отримає великі переваги в найближчі десятиліття», - зауважила посол США Марі Йованович.

 

Нагадаємо, 30 грудня міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив про підпсиання гарантійної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку про виділення ЄБРР кредиту Укрзалізниці в обсязі 150 млн євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.