НОВИНИ

Російські спецслужби готували фейкові мітинги на День Небесної сотні в Маріуполі й Донецьку — СБУ

На сюжети з цих акцій уже чекали пропагандистські ЗМІ РФ, однак Служба безпеки запобігла їх проведенню.

Працівники Служби безпеки України запобігли проведенню у Маріуполі фейкових акцій, які російські спецслужби планували організувати напередодні Дня Небесної сотні. Про це заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко, якого цитує прес-служба СБУ.

 

Згідно з повідомленням, правоохоронці встановили, що за завданням кураторів з РФ мешканець Донецька ‒ заступник псевдогромадського сепаратистського утворення «Молодая Республика», замовив у Маріуполі друк та розповсюдження п’ятнадцяти тисяч агітаційних листівок.

 

«Вони містили заклики до місцевих жителів вийти на так званий «антивоєнний мітинг» та припинити «падіння країни у фінансову прірву», ‒ повідомив Кононенко.

 

 

За інформацією спецслужби, аналогічний захід паралельно планувалося провести і у тимчасово окупованому Донецьку, що мало символізувати «єдність народу Донбасу». На сюжети з цих фейкових акцій уже чекали російські пропагандисти.

 

Читайте також: Розвідка повідомила, що спецслужби РФ створюють "казачьи" загони в ОРДіЛО

 

Оперативники спецслужби задокументували, що за вказівкою спецслужб РФ на «підсилення» цієї провокації у середині лютого мешканець Києва направив заявку до Маріупольської міської ради про проведення культурно-просвітницької акції «Свято миру» під антивоєнними гаслами. 

 

У СБУ встановили, що організатором акції є активіст проросійського громадського об’єднання «Изменим мир вместе», який неодноразово брав участь у замовних акціях, зокрема у грудні 2016 року під посольством США. Лідером цього об’єднання є громадянин Росії Алєксєй Муратов, який у 2015 році обіймав посаду керівника виконкому громадського руху «Донецька республіка», головою якої Денис Пушилін.

 

 

Для підготовки фейкової акції організатор орендував сцену для проведення мітингу, замовив рекламу на місцевих Інтернет-сайтах та радіостанціях, винайняв декілька місцевих творчих колективів. «Він навіть намагався залучити до проведення заходу відомих в Україні патріотичних блогерів», ‒ підкреслив Кононенко.

 

СБУ зафіксувала, що активна кампанія з підтримки акції проводилася з території «ДНР». Через заздалегідь створені групи в соціальних мережах спільники бойовиків розпочали активно запрошувати населення Маріуполя долучитись до «антивоєнного мітингу».

 

За матеріалами СБУ відкрито кримінальне провадження за ст. 258-3 КК України (сприяння діяльності терористичної групи чи терористичної організації»).

 

Тривають слідчі дії.

 

Нагадаємо, раніше в СБУ зафіксували активізацію діяльності спецслужб Росії з дестабілізації ситуації в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.