НОВИНИ

Рада Євросоюзу продовжила санкції проти Білорусі

Обмежувальні заходи продовжено до 28 лютого 2019 року.

Рада Європейського союзу продовжила на рік санкції проти Білорусі. Відповідне рішення було ухвалене 22 лютого, передає в п'ятницю, 23 лютого, прес-служба відомства.

 

Так, обмежувальні заходи продовжено до 28 лютого 2019 року.

 

"Ці заходи передбачають ембарго на постачання зброї, заборону на експорт засобів, які можуть використовуватися для внутрішніх репресій, а також заморожування рахунків і заборону на поїздки стосовно чотирьох осіб, залучених до справи про зникнення двох опозиційних політиків, бізнесмена і журналіста в 1999 і 2000 роках", – йдеться в повідомленні.

 

Водночас Рада ЄС продовжила виняток для поставок у Білорусь біатлонного обладнання. Згідно з повідомленням, як і раніше експорт обладнання дозволяється за умови попереднього отримання дозволу компетентних національних органів у кожному конкретному випадку.

 

Нагадаємо, 27 лютого 2017 року Євросоюз продовжив на рік санкції проти Білорусі, які включають ембарго на поставку зброї, а також візову заборону і заморожування рахунків щодо чотирьох осіб.

 

Перший блок візових санкцій щодо Білорусі і її президента Олександра Лукашенка ЄС ввів в зв'язку з порушеннями прав людини ще в 2002 році. З того часу пакет санкцій неодноразово переглядався, а їх дія тричі заморожувалося.