НОВИНИ

  ▪   Ірина Рябоштан

Від метро "Почайна" до Північного мосту. Які нові топоніми з'явилися на мапі Києва за рік

Найбільше вулиці, провулки та площі перейменовували в Подільському та Солом'янському районах столиці.

Київська міська рада за від початку 2017 року до лютого 2018 року перейменувала 36 вулиць, провулків, шосе та площ у столиці. Відповідні дії міськрад пов'язані із процесом декомунізації в країні, також змінюються топоніми, які асоціюються з Росією.

 

Окрім вулиць, у столиці перейменували проспект Романа Шухевича, замість проспекту генерала Ватутіна, а Московський міст змінив свою назву на "Північний".

 

Лише спочатку 2018 року в Києві з'явилися такі сквери: "Канадський" (на вул. Січових Стрільців, 27); "Латвійський" (між вулицею Михайла Омеляновича-Павленка і Бутишевим провулком) замість скверу Андрія Іванова; сквер Димитра Пешева (між вулицями Жилянська, Короленківська і Тарасівська). Водночас парк Дружби Народів перейменували на "Муромець", а назву "Парку відпочинку Оболонь в урочищі Наталка" уточнили, як "Парк Наталка".

 

Крім того, станцію метро "Петрівка" перейменували на "Почайну", а "Куренівсько-Червоноармійська" гілка метро отримала назву "Оболонсько-Теремківська".

 

Тиждень.ua зібрав інформацію з відкритих джерел, зокрема Київської міської адміністрації, яка свідчить про те, що найбільше вулиці, провулки та площі перейменовували в Подільському та Солом'янському районах. Жодної зміни в назвах вулиць та провулків не зафіксовано в Деснянському, Печерському, Оболонському та Святошинському районах столиці. 

 

Так, у Голосіївському районі свої назви змінили п'ять об'єктів, здебільшого – це були уточнення.  

 

 

У Дніпровському районі за 2017 – 2018 роки перейменували лише одну вулицю.

 

 

Рекордсменом серед столичних районів став – Подільський, у зазначений період тут з'явилося вісім нових вулиць. Водночас тут перейменували дві вулиці та одна площу. 

 

 

У Солом'янському районі  з'явилося дев'ять нових топонімів. 

 

 

Натомість у Шевченківському районі Києва перейменували п'ять вулиць. 

 

 

Так само перейменувань налічується й в Печерському районі.

 

 

Мінімум змін зазнав Дарницький район. Так, з 2017 року тут перейменували лише одну вулицю. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.