НОВИНИ

Нацмузей історії подав позов щодо скандальної споруди УПЦ МП у Києві

Сосновська заявила, що будівлю незаконно занесли до державного реєстру ще в липні 2013 року.

Національний музей історії України подав позов в Окружний адміністративний суд Києва щодо незаконної споруди-каплиці УПЦ Московського патріархату на території Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці. Про це повідомила директор музею Тетяна Сосновська.

 

"НМІУ подав позов до Окружного Адміністративного суду м. Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на незаконно побудовану нежитлову будівлю на земельній ділянці, яка перебуває у постійному користуванні музею. Чекаємо призначення дати слухання", – написала вона.

 

Згідно з повідомленням Громадського, Сосновська заявила, що будівлю незаконно занесли до державного реєстру ще в липні 2013 року.

 

"Реєстрацію проводила релігійна громада. Ми про неї не знали. І абсолютно випадково, коли це питання набуло суспільного резонансу, юристи подивились який статус цієї будови. І зараз побачили в державному реєстрі факт реєстрації цієї споруди в липні 2013 року", – сказала вона.

 

За її словами, земельна ділянка, на котрій розташована "каплиця", з 1998 року перебуває у постійному користуванні музею і вона вважає незаконним рішення реєстратора від 24 липня 2013 року, згідно з яким за релігійною громадою УПЦ МП зареєстровано право власності на каплицю.

 

"Релігійна громада в даному позові виступає третьою стороною, відповідачами проходять Міністерство юстиції та Державний реєстратор в особі Сіволіна Михайла Юрійовича", – йдеться в повідомленні.

 

Як повідомлялося 9 лютого, директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська повідомила, що позов до суду проти релігійної організації, яка опікується незаконною забудовоюе УПЦ МП Десятинного чоловічого монастиря Пресвятої Богородиці, буде подавати сам музей. Водночас комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримали петицію щодо знесення незаконної споруди-каплиці

 

Нагадаємо, 5 лютого прес-служба Міністерства культури України повідомила, що розміщення каплиці УПЦ МП на території Національного музею історії України є незаконним, єдиним користувачем земельної ділянки є Національний музей історії України.

 

Також , 5 лютого Апеляційний суд Києва застосував запобіжний захід у формі особистої поруки для  архітекторів Олександра Горбаня та Олексія Шемотюка, яких суд заарештував за напад на незаконну забудову УПЦ Московського патріархату.

 

5 лютого у КМДА почали підготовку до перевірки скандальної споруди УПЦ МП на території Десятинної церкви. Виявилося, що Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва не видавав та не реєстрував дозволів на будівництво архітектурної форми на вул. Десятинній.

 

Додамо, що 25 січня київська поліція повідомила про затримання двох чоловіків за підпал так званого монастиря  УПЦ МП поблизу підмурків Десятинної церкви. За даними правоохоронців, подія трапилася вночі по вулиці Володимирській. Згодом стало відомо, що йдеться про двох архітекторів - Олексія Шемотюка та Олександра Горбаня. 28 січня Шевченківський райсуд Києва обрав запобіжний захід Шемотюку та Горбаню у вигляді арешту на 60 діб із альтернативою внесення застави у розмірі 2,2 мільйонів гривень.

 

Раніше у мережі розпочалася публічна кампанія на підтримку архітекторів, а 3 лютого активісти розпочали акцію на їхню підтримку.

 

Зазначимо, що петиція на сайті Київської міської ради щодо питання знесення даної незаконної споруди-каплиці УПЦ МП зібрала необхідну для розгляду кількість підписів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.