НОВИНИ

У Мін'юсті відреагували на звинувачення у тортурах

За словами заступника міністра юстиції, Міжнародний Комітет Червоного Хреста не зафіксував випадків катувань у 2017 році.

Заступник міністра юстиції Денис Чернишов під час брифінгу заявив, що у закладах пенітенціарної системи України у 2017 році не було зафіксовано випадків катувань. Про це повідомляє прес-служба Мін'юсту.

 

Зазначається, що брифінг був  присвячений  початку ремонтних робіт двоповерхової будівлі колишнього жіночого корпусу та лазні загальною площею 750 м2 на території Лук’янівського слідчого ізолятору.

 

Зокрема, у грудні завершилась  робота Європейського  комітету з питань запобігання катуванням.

 

"Мої слова можуть сприйматись як упереджені, тому ми спираємось на висновки Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Європейського комітету з питань запобігання катуванням, який в грудні був у нас. У жодній з відвіданих ними установ не було нарікань щодо застосування фізичної сили. Крім того, відзначається, що харчування в установах є задовільним. Тому я можу точно сказати, що у 2017 році тортур не було", - зауважив Чернишов.

 

Крім того, за словами заступника міністра, було прийнято рішення про відновлення функціонування режимного корпусу та проведення ремонтних робіт.

 

 

Як повідомлялося, 17 серпня в Одеському слідчому ізоляторі сталося жорстоке вбивство працівниці – частини її тіла та речі виявили у сміттєвому контейнері на території СІЗО. У вбивстві запідозрили 39-річного заарештованого, який перебував у слідчому ізоляторі. Він раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за статтями 187 (розбій) та 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Поліція розпочала кримінальне провадження за п. 13 ч. 2 ст. 115 КК України (умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство). Крім того, прокуратура відкрила провадження за фактом службової недбалості та неналежного виконання своїх обов'язків співробітниками СІЗО, унаслідок чого стало можливим скоєння ув'язненим злочину (ч. 2 ст. 367 КК України). Начальника СІЗО В'ячеслава Коваля відсторонили від посади на час проведення розслідування фактів злочинної недбалості співробітників ізолятора. 

 

Раніше перевірка представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини встановила факти жорстокого поводження з ув'язненими в Одеському СІЗО, після цього прокуратура відкрила провадження за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень, що супроводжувалося насильством, діями, які ображають особисту гордість потерпілого), правову кваліфікацію якого змінила на катування (ч. 2 ст. 127 КК України).

 

Згодом прокуратура змінила правову кваліфікацію у кримінальному провадженні проти працівників установи з перевищення службових повноважень на катування (ч. 2 ст. 127 КК України). 

 

Водночас громадські активісти та родичі ув'язнених стверджують, що після жорстокого вбивства співробітниці пенітенціарної служби на території одеського ізолятора «розпочалися репресії». Мін'юст заявив, що підтвердження фактів про побиття в'язнів немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.