НОВИНИ

У ЄС офіційно підтвердили закриття проектів з модернізації кордону з Україною

Зазначається, що припиняється реалізація проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати 29,2 мільйона євро.

Європейський Союз заявив, що офіційно припинив фінансування модернізації шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною, причому частину коштів українська сторона буде повинна повернути. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зазначається, що дана заява міститься в офіційному роз’ясненні з Єврокомісії.

 

У свою чергу, речниця Євросоюзу Майя Косьянчич підкреслила, що припиняється реалізація проектів, на виконання яких ЄС мав перерахувати 29,2 мільйона євро.

 

"Йдеться про шість проектів із європейським фінансуванням на загальну суму 29,2 мільйона євро, основним бенефіціаром яких була Державна фіскальна служби України. З огляду на затримки з їх реалізацією, враховуючи наші оцінки та повідомлення держав-членів ЄС, ми прийшли до висновку, що проекти не могли бути завершені в строк", - додала вона.

 

Крім того, виділені на проекти кошти повинні бути відшкодовані Україною.

 

"Ці шість проектів зараз перебувають в процесі закриття, виділені на них та не витрачені гроші мають бути відшкодовані (на рахунки Єврокомісії)", - наголосила речниця.

 

За словами одного з посадовців в Брюсселі, рішення Євросоюзу є остаточним.

 

"Рішення про закриття цих проектів – остаточне, воно було ретельно зважене і ґрунтується на належній оцінці", - сказав він.

 

Також очільник додав, що за час здійснення даних проектів Україна отримала від ЄС третину коштів, виділених на проект, а саме близько 10 мільйонів.

 

Нагадаємо, 21 листопада  голова представництва Європейського Союзу в Україні Х'юг Мінгареллі заявив, що в реалізації проекту щодо модернізації шести прикордонних контрольно-пропускних пунктів з Україною виникли труднощі. Зазначається, що причин даних труднощів у реалізації модернізації очільник не назвав.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.