НОВИНИ

  ▪   Ірина Рябоштан

До дня рідної мови. Топ-11 пісень на вірші українських поетів

Тиждень.ua вирішив зробити добірку пісень, в основу яких лягли вірші видатних представників української літератури.

У світі в середу, 21 лютого, відзначають Міжнародний день рідної мови. Так, за даними ЮНЕСКО, загалом існує близько шести тисяч мов, однак майже половина з них під загрозою зникнення. Зокрема, в Україні живе понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов.

 

Тиждень.ua вирішив зробити добірку пісень сучасних гуртів, в основу яких лягли вірші видатних представників української літератури.  

 

 


 

Христина Соловій з піснею на слова Івана Франка 

 

Вірші Великого Каменяра досить популярні серед українських виконавців. Зокрема, на музику були покладені – "Човен" (Один в Каное), "Чому являєшся мені у сні" (Віталій Козловський), "Як на вулиці зустрінеш…" (Плач Єремії) тощо. Серед інших вірш Франка ("Отсе тая стежечка") для своєї пісні обрала і молода українська співачка Христина Соловій.

 


 

"Кому Вниз" та "Скрябін" з піснями на вірші Тараса Шевченка

 

Кобзар також користується попитом серед українських співаків. Так, його вірші для своїх пісень використали, зокрема, гурт "Хочу ЩЕ", Ot Vinta, Тартак, The Ukrainians та інші. Як була різною поезія Шевченка, так і різним є їх виконання – від рок-гурту "Кому Вниз" до ліричного "Скрябіна".

 

 


 

Сестри Тельнюк з піснею на слова Лесі Українки

 

Водночас твори української письменниці були менш популярною серед співаків. Однак вірш "Ой, здається – не журюся…" не залишився не поміченим, його використали для пісні "Досадонька" Сестри Тельнюк.

 


 

 Brutto та Jamala з піснями на вірші Ліни Костенко

 

Поетеса-шістдесятниця користається не абиякою популярністю серед виконавців, варто зазначити, що не лише українських. Так, вірш Костенко взяв за основу пісні "Вечірнє сонце" білоруський гурт Brutto, а Ольга Богомолець має YouTube-канал зі своїми піснями на вірші Костенко.

 

 


 

Pianoboy з піснею на слова Миколи Вінграновського

 

Вірш "Я сів не в той літак" відомого українського письменника-шістдесятника "переспівів" гурт Pianoboy.

 


 

 "Океан Ельзи" з піснею на вірш Богдана Лепкого

 

Вірш українського поета та прозаїка виконав відомий гурт "Океан Ельзи". Пісня "В твоїх очах я небо бачу" стала результатом спільної співпраці з Олегом Суком, басистом групи "Мертвий півень".

 


 

Фіолет з піснею на слова Василя Стуса

 

Робота українського поета та правозахисника "Напевне, так і треба" стала частиною чудового міні-альбому групи "Фіолет", у якому були презентовані вірші українських поетів

 


 

Kozak System з піснею на слова Василя Симоненка

 

Пісня "Не моя" гурту Kozak System була створена на основі вірша видатного українського поета- шістдесятника "Ну скажи, хіба не фантастично…". Водночас співавтором тексту композиції "козаків" виступив лідер гурту Тартак Олександр Положинський.

 

"По-перше, мені простіше, бо я не поет, а автор текстів пісень. По-друге, я не дописував за Симоненком, а сприймав це як спільний із ним проект. Так, я надихнувся його текстом, так, я свій куплет базував на його фундаменті, але мені уже не вперше доводилося творити із кимось разом, тому досвід мав", – говорив Положинський.

 

 

 


 

"Гич-оркестр" з піснею на слова  Володимира Сосюри 

 

Колоритний гур "Гич-оркестр" зі Львова активно переосмислює народну творчість та співає пісні низки поетів, наприклад: Франка, Тичини, Сосюри. Зокрема, гурт "заспівав" вірш останнього "Може, ми й не друзі".

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.