НОВИНИ

  ▪   Ірина Рябоштан

Майдан в об'єктиві. Фільми про події Революції гідності, які отримали нагороди на кінофестивалях

Тиждень.ua зібрав кінострічки про трагічні події 2013-2014 років, які отримали відзнаки різноманітних фестивалів.

Україна 20 лютого відзначатиме День Героїв Небесної Сотні. Українські та іноземні режисери, за чотири роки, зняли низку фільмів про трагічні події на Майдані. Зокрема, деякі з них вже отримали нагороди як на вітчизняних фестивалях, так і за кордоном.

 

Тиждень.ua зібрав фільми про події 2013-2014 років, які отримали нагороди та відзнаки на різноманітних кінофестивалях.

 


 

"Скрізь Майдан"

 

 

Український документальний фільм режисера Катериною Горностай розповідає про події на Євромайдані в Києві зимою 2013 – 2014 років. Зокрема, Горностай зображує масштабні події Революції гідності крізь призму особистостей і життя людей.

 

Так, прем'єра стрічки відбулася 23 березня 2015 року на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини "Docudays UA", де фільм отримав спеціальний приз імені Андрія Матросова від організаторів фестивалю.

 


 

"Зима у вогні"

 

 

Документальна повнометражна стрічка, знята ізраїльським режисером Євгеном Афінеєвським за сприяння платформи Netflix. Події фільму розгортаються взимку 2013–2014, протягом 93 днів. "Зима у вогні" розповідає про рух за громадянські права, що перетворюється на підтримувану мільйонами людей революцію. Крім того, у кінострічку увійшли: інтерв'ю з протестувальниками, записи з місця подій та великомасштабний погляд на конфлікт.

 

Світова прем'єра фільму відбулась 3 вересня 2015 року на Венеційському кінофестивалі. У 2015 році фільм був представлений у секції документальних фільмів на міжнародному кінофестивалі у Торонто 2015, де отримав Приз глядацької аудиторії за найкращий документальний фільм. Крім того, у 2016 році "Зима у вогні" була номінантом на премію "Оскар" у категорії "Найкращий документальний повнометражний фільм", а також  отримала нагороду Golden Reel Award за "Найкращий монтаж звуку в документальному фільмі".

 

 


 

"Майдан"

 

 

У основу документальної картини режисера Сергія Лозниці лягли кадри зйомок на Майдані Незалежності, що став центром масових виступів проти політики президента Віктора Януковича. Кінострічка показує революційні події в Києві в спокійних крупних планах без коментарів, заяв чи оціночних суджень.

 

Так, світова прем'єра відбулася 21 травня 2014 року на Міжнародному кінофестивалі в Каннах.

 

"Майдан" завоював головну нагороду 9-го Міжнародного фестивалю фільмів про права людини в Нюрнберзі 6 жовтня 2015 року. Лозниця отримав гран-прі разом з грошовою премією у розмірі 2500 євро.

 

 


 

"Все палає"

 

 

Українська документальна кінострічка, знята Олександом Течинським, Олексієм Солодуновим та Дмитром Стойковим розповідає про події на Майдані 2013–2014 років.

 

Прем'єра фільму відбулася 29 жовтня 2014 року в секції "Молодіжне кіно" на фестивалі DOK Leipzig у Німеччині, де картина була визнана найкращою східноєвропейською документальною стрічкою. Крім того, фільм увійшов у лонг-ліст номінантів на Європейський кіноприз 2015 у категорії найкращий документальний фільм.

 

 


 

"Євромайдан. Чорновий монтаж"

 

 

Над документальним фільмом працювала низка режисерів, а саме – Роман Бондарчук, Володимир Тихий, Катерина Горностай, Андрій Литвиненко, Юлія Гонтарук, Андрій Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков.

 

Стрічка представляє собою збірка короткометражок, знятих безпосередньо під час подій на Майдані та розповідає про три місяці революції, "від обуреного протесту до народного єднання". Так, у фільмах показано як буденне життя на Майдані, так і найгарячіші моменти спротиву.

 

"Євромайдан. Чорновий монтаж" (2014) представили на відкритті Docudays UA. Крім того, на Міжнародному фестивалі документального кіно "Їглава" журі нагородило стрічку спеціальною відзнакою "Срібне око".

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.