НОВИНИ

Український математик отримав престижну премію Вольфа

Дрінфельд разом з співавтором Бейлінсоном отримали нагороду за цикл інноваційних робіт із алгебраїчної геометрії, теорії зображень і математичної фізики.

Член-кореспондент Національної Академії наук України Володимир Дрінфельд разом з співавтором Александером Бейлінсоном отримали премію Вольфа в галузі математичних наук за 2018 рік. Про це повідомляє прес-служба НАН Україна.

 

Фото: Володимир Дрінфельд
 

Обоє науковців працюють в Університеті Чикаго (США). Вони отримали премію за цикл інноваційних робіт із алгебраїчної геометрії, теорії зображень і математичної фізики.

 

"Йдеться про результати першорядної ваги, які створюють геометричну модель алгебраїчної теорії, що відіграє ключову роль у теорії полів та фізичній теорії струн, і в такий спосіб підсилюють плідну взаємодію між сучасними фундаментальною математикою та фізикою. Ці результати одержано зазначеними авторами у ході спільних досліджень за програмою Ленглендса", – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що український математик Володимир Дрінфельд (народився 14 лютого 1954 року) впродовж тривалого часу працював у Фізико-технічному інституті низьких температур імені Б.І. Вєркіна НАН України (Харків). Він досягнув видатних результатів у галузі алгебраїчної геометрії над полями додатної характеристики, математичної фізики й теорії деформацій алгебраїчних структур. Ці результати стали основою нових розділів сучасної математичної науки – теорії модулів Дрінфельда та теорії квантових груп. Крім того, Дрінфельд у 1990 році отримав за них Філдсівську медаль.

 

Додамо, премії фундації імені Вольфа було засновано у 1978 році. Ними щорічно відзначають 5–6 діячів у кількох галузях сучасної науки. Для лауреатів-математиків, поряд із медаллю Філдса, такі премії є найпрестижнішими відзнаками видатних досягнень. Лауреати одержують нагороди особисто від президента держави Ізраїль. Церемонія нагородження відбувається в приміщенні Кнессету (парламенту Ізраїлю) в Єрусалимі.

 

Нагадаємо, український математик Марина В’язовська зі Швейцарського федерального технологічного інституту була удостоєна престижної премії SASTRA Ramanujan Prize 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.