НОВИНИ

Польська опозиція анонсувала внесення в Сейм проекту змін щодо закону про Інститут нацпам'яті

За словами Схетина, закон про ІНП став причиною "дипломатичної катастрофи".

У Польщі опозиційна партія "Громадянська платформа" у вівторок планує подати до Сейму проект змін до закону про Інститут національної пам'яті. Про це повідомив лідер партії Гжегож Схетина в Twitter.

 

За його словами, закон про ІНП став причиною "дипломатичної катастрофи".

 

"Написання закону про ІНП міністром Які (заступник міністра юстиції Патрик Які – Ред.) і фатальні пояснення прем'єра (Матеуша Моравецького – Ред.) призвели до дипломатичної катастрофи. Ось чому у вівторок ми подамо проект поправки до цього закону. Тут немає місця для половчастих заходів, потрібна швидка та солідарна реакція. Усіх", – наголосив Схетина.

 

Як повідомлялося 7 лютого, у Польщі опозиція має намір підготувати поправки до закону про Інститут національної пам'яті, щоб пом'якшити загострені відносини з західними партнерами.

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Згодом президент Дуда відправив закон про Інститут національної пам’яті на розгляд Конституційного суду Польщі. Канцелярія президента Польщі повідомила про очікування Дуди: положення закону мають бути настільки точними, щоб вони не викликали жодних сумнівів. Тим часом міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України. 

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

 

Також зазначимо, що зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.