НОВИНИ

Голова МЗС Угорщини звинуватив Україну у веденні "міжнародної кампанії брехні"

Петер Сіярто зазначив, що Україна порушила міжнародні закони про захист меншин, дотримання яких суворо вимагається ЄС.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Україна веде "міжнародну кампанію брехні",  не запросивши закарпатських угорців на консультації щодо закону про освіту. Про це йдеться на сайті угорського уряду.

 

"Україна, яка прагне досягти європейської інтеграції, нещодавно серйозно порушила міжнародні закони про захист меншин, дотримання яких також суворо вимагається Європейським Союзом", - зауважив він.

 

За його словами, Україна розпочала " міжнародну кампанію брехні" проти Угорщини та закарпатських угорців.

 

"Закарпатські угорці не брали участь у нараді з українським урядом у Києві, де відбулися переговори щодо Закону України про освіту відповідно до вимоги Венеціанської комісії ", - наголосив глава угорського МЗС.

 

Наголошується, що під час обговорення нового українського законопроекту, який базується на прийнятому законі,  угорську меншину не було запрошено.

 

"Угорщина закликає Україну призупинити виконання Закону про освіту, а не проводити міжнародну кампанію брехні, поки не дійде до угоди з закарпатськими угорцями про всі деталі. Україна повинна нарешті розпочати переговори з закарпатськими угорцями", - підкреслив міністр.

 

Нагадаємо, 15 лютого міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував відмову представників угорської громади від консультацій щодо закону про освіту. За словами глави МЗС, угорці "мабуть плутають угорську мову з російською".

 

Як повідомлялося, 14 грудня міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що представники угорської громади відмовилися брати участь у консультаціях щодо "мовного питання" закону про освіту.

 

Нагадаємо, у Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання "мовного питання".

 

Раніше заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами свого візиту в Закарпатську область повідомив, що Україна й Угорщина узгодили шляхи врегулювання "мовного питання".

 

11 грудня 2017 року  Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту".

 

Зазначимо, що 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.