НОВИНИ

Справа Саакашвілі. Суд закрив засідання через відвід суддів

Адвокат екс-президента Грузія заявив, що причиною відводу є втручання в авторозподіл призначення колегії суддів для розгляду позову.

 

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду призупинив процес розгляду касації адвоката лідера партії "Рух нових сил" Міхеїла Саакашвілі Руслана Чорнолуцького на рішення апеляційного суду про оскарження указу Президента про громадянство Саакашвілі через подане клопотання про відвід колегії суддів. Про це повідомляє Укрінформ.

 

Зазначається, що дану ухвалу оголосила суддя Раїса Ханова.

 

 

"Передати заяву про відвід на автоматизований розподіл для визначення у порядку, встановленому ст.31 Кодексу адміністративного судочинства України, судді, якій вирішувати цю заяву. Зупинити провадження... до вирішення питання про розгляд заяви про відвід складу суду іншим суддею, - зауважила вона.

 

У свою чергу, причиною відводу адвокат назвав можливе втручання в авторозподіл призначення колегії суддів для розгляду позову.

 

За його словами, суддя Раїса Ханова раніше брала участь у "резонансній справі щодо судді Олександра Волкова".

 

"Є позитивне рішення Європейського суду з прав людини щодо Олександра Волкова, де вказується, що колегія, яка розглядала цю справу у 2010 році, приймала рішення з порушенням", - наголосив захисник.

 

Нагадаємо, 14 лютого колишній президент Грузії, лідера партії "Рух нових сил" Міхеїл Саакашвілі подав до суду позов проти Державної міграційної служби, адміністрації Державної прикордонної служби та Міністерства внутрішніх справ через депортацію до Польщі.

 

Як повідомлялося 14 лютого, Міхеїл Саакашвілі прилетів в Амстердам (Нідерланди).

 

12 лютого в київському ресторані затримали екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі. Згодом стало відомо, що Саакашвілі депортують із України, а через деякий додали, що він уже вилетів до Польщі. Через деякий час у Державній прикордонній службі України повідомили, що Саакашвілі повернули до Польщі. 

 

Додамо, що Саакашвілі уже попросив допомоги у Євросоюзу та канцлера Німеччини Ангели Меркель.

 

Нагадаємо, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками.