НОВИНИ

Турчинов розповів про плани РФ щодо вторгнення на материкову Україну після окупації Криму

За словами секретаря РНБО, Росія збиралася встановити контроль над Києвом, щоб відновити силовим шляхом "маріонетковий режим Януковича".

Керівництво Російської Федерації планувало завершити окупацію Криму до 1 березня, після чого розпочати вторгнення на інші території України. Про це заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, даючи свідчення в суді в справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

 

"За планами, які вже згодом стали зрозумілі, російських військових і політичних лідерів, окупація Криму, роззброєння українських частин мали завершитися 1 березня", - розповів Турчинов.

 

За його словами, далі, спровокувавши загибель цивільних осіб у Криму, користуючись хаосом і відсутністю влади в Україні, "пожежею сепаратистських змов", Росія хотіла розпочати вторгнення на територію країни, щоб узяти під контроль схід і південь України, а також встановити контроль над містом Києвом, щоб відновити силовим шляхом "маріонетковий режим Януковича".

 

Читайте також: Окупація Криму в 2014 році. Що сказали свідки у справі про держзраду Януковича

 

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу. На засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року представник РФ Віталій Чуркін продемонстрував копію листа Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.