НОВИНИ

У посольстві Польщі закликали польську діаспору "доповідати" про антипольські прояви у дипредставництва

Офіційна заява спікера Станіслава Карчевського була опублікована на сайті відомств.

Маршал Сенату Польщі Станіслав Карчевський заявив, що після прийняття закону про Інститут національної пам'яті, польська діаспора повинна буде "доповідати" Варшаві про всі прояви "антиполонізму", з якими вона зітнеться у своїх країнах. Про це йдеться офіційному листі спікера Сенату.

 

Зокрема, лист був опублікований на сайті посольства Польщі в Парижі, Буенос-Айресі, проте на сайтах дипредставництв в Україні та Росії дана заява відсутня.

 

"Шановне панство, Полонія (назва поляків, які мешкають поза межами кордонів Польщі, - Ред.) завжди підтримувала Польщу. У різні періоди нашої історії, в темні часи військового положення, вона підтримувала зусилля Польщі, аби відновити незалежність і повний суверенітет. Вона також хотіла, щоб наш голос був почутий на міжнародній арені. Полонія зберігала і виховувала польські цінності - прихильність до свободи, польські традиції та церкву. Польща пам'ятає цю велику прихильність і вдячна за надану допомогу", - зауважив польський спікер.

 

За його словами, "свідчення" від польської діаспори допоможуть зміцнити стосунки з єврейськими громадами.

 

"Я вірю, що наші співвітчизники не підведуть нас. Я вірю в те, що терпляче,  разом збудуємо домовленість з єврейськими громадами в окремих країнах, надаючи правдиві свідчення про Другу світову війну"

 

"Як спікер польського Сенату, який піклується про Полонію і поляками за кордоном, я звертаюся до всіх співвітчизників по всьому світу із закликом зібрати всі документи і свідоцтва злодіянь, злочинів проти людяності, скоєних під час Другої світової війни. Останні свідки подій потихеньку відходять. Потрібно зберегти їхні спогади, щоб захистити пам'ять про  шкоду, заподіяну євреям та полякам", - йдеться у листі.

 

Наголошується, що поляки зможуть повідомляти про "наклепи" у місцеві посольства та консульства.

 

"Я прошу документувати та реагувати на прояви антиполонізму, несправедливого формулювання думок. Я прошу повідомляти  наші посольства, консульства та почесних консулів про наклепи, які порушують добре ім'я Польщі", - йдеться у заяві.

 

Крім того, спікер закликає створювати спеціальні семінари та способи листування, щоб передавати інформацію про "антипольські" прояви.

 

"Я закликаю організувати семінари, виставки, зустрічі, листування, для здійснення заходів, спрямованих на ефективне попередження щодо історичної правди. Я також прошу Вас використовувати вашу партнерську,добру, довгострокову співпрацю з представниками ваших національних органів влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, включаючи інші національні меншини, для просування достовірних знань про Польщу та поляків", - додав він.

 

На думку Карчевського, такий спосіб надходження інформації принесе виключно позитивні наслідки.

 

"Усі поляки можуть і повинні бути послами польської держави. Я переконаний, що заходи, вжиті за цим наміром, принесуть відчутні, позитивні наслідки в найближчому майбутньому як для Польщі, так і для всієї спільноти поляків, які живуть у різних куточках світу", - підсумував він.

 

 

 

Нагадаємо, 15 лютого міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що Конституційний суд у ході вивчення закону про Інститут національної пам'яті може врахувати позицію України. 

 

Як повідомлялося, зміни до закону про Інститут національної пам’яті Польщі набудуть чинності 1 березня 2018 року.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.