НОВИНИ

Авіаудари по найманцях "Вагнера" у Сирії. Генерал США розкрив деталі інциденту

Харріган наголосив, що сили коаліції зв'язувалися з російською стороною, щоб попередити їх про неспровоковану атаку на відомі позиції СДС.

Генерал-лейтенант США Джеффрі Харріган повідомив, що в Сирії сили коаліції кілька годин із застосуванням артилерії та авіації відбивали напад на позиції "Сирійських демократичних сил" з метою підтримки союзників. Відповідна заява командувача операціями повітряних сил США в Сирії оприлюднена на сайті американського Міноборони.

 

"Коротше кажучи, увечері 7 лютого коаліція діяла в порядку самооборони, на місці, де коаліційні радники були присутні для підтримки СДС в обороні від ворожих сил, які почали неспровокований скоординований напад через річку Євфрат на усталені позиції СДС", – зазначив він.

 

Харріган наголосив, що коаліція буде зберігати присутність своєї авіації, щоб не допустити відродження терористичного угрупування ІДІЛ.

 

"Ворожі сили почали атаку артилерійськими і танковими обстрілами позиції СДС, а потім піший бойовий підрозділ розміром з батальйон намагався наступати на сили партнерів під прикриттям вогню артилерії, танків і ракетних комплексів і мінометів", – додав генерал.

 

Командувач ВПС США в Сирії підкреслив, що сили коаліції зв'язувалися з російською стороною через спеціальну лінію для запобігання конфліктів, щоб попередити їх про неспровоковану атаку на відомі позиції СДС. Після цього командування прийняло рішення завдати ударів для знищення сил противника.

 

За його словами, більше трьох годин удари наносила як артилерія, так і авіація, включаючи F-15E, МQ-9, B-52, АС-130, і AH-64 Apache, які використовували кілька високоточних знарядь і провели нальоти на наступаючі сили, зупинивши їх і знищивши велику кількість танків і артилерії.

 

"Після того як сили противника розгорнулися на захід і відступили, ми припинили вогонь", – додав Харріган.

 

Крім того, він зазначив, що незважаючи на те, що атака була неспровокованою, вона не була несподіваною. Коаліція спостерігала повільне нарощування сили та обладнання протягом тижня.

 

"Як я вже говорив протягом майже двох років командування повітряними силами коаліції, ми зосереджені на єдиному противнику: ІДІЛ. Ми не шукаємо бою з ким-небудь ще, але як сказав минулого тижня міністр Меттіс (Джеймс): "Якщо ви погрожуєте нам, це буде ваш найдовший і найгірший день", – наголосив генерал.

 

Раніше російські ЗМІ назвали причину авіаудару США , унаслідок якого загинули російські найманці нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер". Вони зазначили, що у Сирії урядові структури спробували захопити родовища нафти і газу, які контролюють курди.

 

Також у мережі оприлюднили відео ймовірного авіаудару США по сирійських підрозділах і російських найманцях нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер", які перебували під Дейр-ез-Зором в Сирії.

 

Нагадаємо, Міжнародне агентство з розслідувань Conflict Intelligence Team (CIT) назвало імена росіян з нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер", які загинули 7 лютого внаслідок авіаудару міжнародної коаліції на чолі із США в Сирії.

 

Як повідомлялось, 8 лютого  міжнародна коаліція під керівництвом Сполучених Штатів у Сирії завдала авіаудару внаслідок якого загинули понад 100 бійців війська Асада. Зазначається, що з боку коаліції поранень та втрат не було. Зокрема, в наступі на Сили демократичної Сирії (SDF) брали участь близько 500 осіб, які підтримувались артилерією, танками, ракетними системами та мінометами. Сили Асада найімовірніше намагалися захопити нафтові родовища у Хушамі, які були основним джерелом доходів Ісламської держави з 2014 по 2017 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.