НОВИНИ

Активісти вивісили "дошку польських злочинів" на будівлі консульства РП у Києві

Організатори додали, що ще однією причиною акції став закон про Інститут національної пам’яті, нещодавно прийнятий у Польщі.

У Києві на будівлі консульства Польщі представники ініціативи «Чорний Комітет» вивісили так звану «дошку польських злочинів проти України». Про це повідомили самі учасники акції.

 

У «Чорному Комітеті» заявили, що цей плакат є «відповіддю на відверто антиукраїнські кроки Польщі». Так на дошці зобразили карти Польщі та України в кольорах прапорів цих країн. Від Польщі до України ведуть стрілки за написами ««окупація, полонізація, пацифікація, операція «Вісла», репресії та концтабори».

 

Крім того, організатори додали, що ще однією причиною акції став закон про Інститут національної пам’яті, нещодавно прийнятий у Польщі та підтриманий президентом Дудою.

 

 

Інформацію про цей інцидент підтвердив посол Республіки Польща в Києві Ян Пєкло, передає «Польське радіо».

 

«Перед Консульством з’явилося кілька осіб, вони розвернули цей плакат, сфотографували і швидко зникли», – сказав посол.

 

Він додав, що коментар тут зайвий, адже акція не мала масового характеру. Як пояснив Ян Пєкло, «це, радше, спроби різних груп, що намагаються здобути популярність».

 

Як повідомлялося 7 лютого, міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський заявив, що Варшава планує роз'яснити віце-прем’єр-міністру України Павлу Розенку свою позицію щодо закону про Інститут нацпам'яті.

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.