НОВИНИ

Конгрес ще не затвердив процедуру передачі Javelin Україні - Посол США

Йованович наголосила, що зараз не може дати конкретної відповіді стосовно того, коли відбудеться передача ПТРК.

Посол США в Україні Марі Йованович повідомила, що процедура передачі протитанкових комплексів Javelin Україні ще перебуває на розгляді та затвердженні органами влади США, зокрема Конгресом. Про це в середу, 14 лютого, вона розповіла журналістам.

 

"Я не можу дати конкретної відповіді, оскільки сам процес зараз проходить процедуру розгляду та затвердження, в тому числі через Конгрес США", – повідомила дипломат.

 

Нагадаємо, 4 лютого глава Міноборони України Степан Полторак повідомив, що Україна найближчим часом отримає американські протитанкові ракетні комплекси Javelin.

 

Як повідомлялося 3 лютого, міністр оборони України Степан Полторак та його американський колега Джеймс Меттіс під час зустрічі в Пентагоні обговорили механізм передачі Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin.

 

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що співпраця зі США з надання Збройним силам України протитанкових ракетних комплексів "Javelin" триває, але Україна поки їх не отримала.

 

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.