НОВИНИ

Кабмін ухвалив програму співробітництва з НАТО на 2018 рік

Зокрема, у програмі передбачено заходи з метою подальшого зміцнення обороноздатності України відповідно до досягнутих з Альянсом угод.

Український уряд схвалив указ президента про затвердження Річної національної програми під егідою комісії Україна-НАТО на 2018 рік. Відповідне рішення було ухвалене в середу, 14 лютого, на засіданні Кабінету міністрів.

 

 

Так, у програмі прописано графік проведення зустрічей з представниками Альянсу протягом року.

 

Крім того, у програмі передбачено заходи з метою подальшого зміцнення обороноздатності України відповідно до досягнутих з НАТО угод на саміті у Варшаві 9 липня 2017 року.

 

"Програмою передбачається подальше нарощування практичної співпраці та розвиток політичного діалогу України з НАТО у військовій, безпековій, правовій та інших сферах із залученням експертних, фінансових, матеріально-технічних та інших можливостей НАТО та держав членів НАТО в умовах триваючої агресії РФ проти України", – йдеться в пояснювальній записці.

 

Як повідомлялося, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зустрінеться з президент України Петром Порошенком на цьому тижні в Мюнхені. 

 

Раніше посол Сполучених Штатів Америки при НАТО Кей Бейлі Хатчисон заявила, що американський уряд виступає за проведення засідань комісії НАТО-Україна на всіх рівнях, які продовжує блокувати Угорщина. 

 

Нагадаємо, 9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО.

 

Як повідомлялось, голова МЗС Угорщини Петер Сійярто в січні публічно обіцяв, що блокуватиме міністерське засідання Комісії.