НОВИНИ

Сійятро пояснив, чому Угорщина заблокувала зустріч комісії Україна-НАТО

Глава угорського МЗС наголосив, що політика країни щодо українського закону про освіту не зміниться без юридичних гарантій.

Голова Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що країна не збирається відмовлятися від нинішньої політики щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала на прес-конференції в Будапешті 12 лютого.

 

Зокрема, під час конференції глава МЗС Угорщини назвав право вето в НАТО "єдиним інструментом, з допомогою якого Угорщина може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти згідно з міжнародними нормами".

 

"Хоча вони і намагалися чинити тиск на Угорщину, щоб ми не скористатися своїм правом вето, країна витримала тиск, тому що це обов'язок угорської зовнішньої політики, спрямованої на захист угорців, де б вони не жили", - зауважив Сійярто.

 

За його словами, проблема меншин безпосередньо пов'язане правом вето в міжнародній організації.

 

"Все має відношення до всього в міжнародній політиці, і з цієї причини Угорщина не погодиться з твердженням, що проблема меншин не повинна бути пов'язана з правом вето в міжнародній організації", - підкреслив він.

 

Крім того, очільник наголосив, що кожна країна, яка працює з НАТО, повинна реалізувати щорічні програми.

 

"В рамках такої угоди Україна взяла на себе зобов'язання поважати права меншин. Якщо Україна серйозно налаштована на встановлення більш тісних зв'язків з НАТО і Європейським союзом, то вона повинна виправдати їхні очікування", - підсумував глава угорського МЗС.

 

Нагадаємо, 13 лютого посол Сполучених Штатів Америки при НАТО Кей Бейлі Хатчисон заявила, що американський уряд виступає за проведення засідань комісії НАТО-Україна на всіх рівнях, які продовжує блокувати Угорщина.

 

9 лютого Угорщина заблокувала засідання комісії НАТО-Україна на рівні глав Міноборони. Попри прохання України та згоду найвпливовіших членів Північноатлантичного альянсу, в Брюсселі так і не підтвердили дату засідання комісії Україна-НАТО.

 

Як повідомлялось, голова МЗС Угорщини Петер Сійярто в січні публічно обіцяв, що блокуватиме міністерське засідання Комісії.

 

У Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання "мовного питання".

 

Раніше заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами свого візиту в Закарпатську область повідомив, що Україна й Угорщина узгодили шляхи врегулювання "мовного питання".

 

11 грудня 2017 року  Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту".

 

Зазначимо, що 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.