НОВИНИ

В'ятрович відреагував на заяву прем'єра Польщі щодо Богдана Хмельницького

За його словами, таким чином Моравецький прагне показати українців більшими антисемітами, ніж поляки.

Директор Українського інституту Національної пам’яті Володимир В'ятрович заявив, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, який поставив гетьмана Богдана Хмельницького в один ряд з Гітлером, намагається у конфлікті з Ізраїлем показати українців більшими антисемітами, аніж поляки. Про це повідомляє "112 Україна".

 

"У будь-якому випадку мене дивує, скільки уваги польські політики приділяють оцінкам історії, тим паче, оцінкам української історії. Я думаю, що політикам варто більше займатися сьогоденням, сьогоденням  своєї країни Польщі і  сьогоденням польсько-українських стосунків. Переконаний, що такого роду радикальні оцінки стосовно українських діячів історії навряд чи сприятимуть нормальним польсько-українським стосункам", - зауважив історик.

 

За його словами, заяву Матеуша Моравецького щодо гетьмана Богдана Хмельницького варто розглядати у контексті дискусій, які зараз є між Польщею та Ізраїлем про участь поляків у Голокості.

 

"Очевидно, що таким чином прем'єр-міністр хоче показати українців як більших антисемітів, які винні у більшій кількості єврейських смертей, ніж поляки. Це досить несерйозна аргументація. Ще раз скажу - мене дивує, що в Польщі інтерпретаторами історії здебільшого є польські політики", - підкреслив він.

 

На думку В'ятровича, в даному випадку підстав та потреб реагувати на дану заяву польського прем'єра немає.

 

Нагадаємо, 13 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький помістив українського гетьмана Богдана Хмельницького у числі тих, хто чинив найбільші злочини проти єврейського народу. При цьому він наголосив, що суверенна Польща ніколи не виганяла євреїв, а в часи нацизму у Польщі були найбільші репресії за допомогу євреям.

 

"Першим великим злочинним актом проти євреїв, який у єврейській історіографії часом прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 тисяч вбитих євреїв", — сказав Моравецький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.