НОВИНИ

У ЄСПЛ заявили, що Україна не несе відповідальності за відсутність судів на окупованих територіях

Страсбурзький суд відхилив скарги мешканців Донецьку щодо невиплати пенсій та соцвиплат.

Європейський суд з прав людини виніс рішення щодо порушення прав громадян внаслідок конфлікту на Донбасі. Про це повідомляє "Європейська правда".

 

Зазначається, що Страсбурзький суд об’єднав сім схожих скарг від громадян України, які проживають у Донецьку.

 

"Україна не несе відповідальності за проблеми зі здійсненням судочинства в окремих регіонах Донецької та Луганської областей", - йдеться у рішенні.

 

Зокрема, семеро пенсіонерів та отримувачів соціальної допомоги позивалися до України через те, що їм припинили видавати соціальні виплати з бюджету після окупації Донбасу.

 

У свою чергу, позивачі пояснили, що з територій ОРДЛО через російську агресію всі органи українського правосуддя були евакуйовані. Тому жителі Донецька поскаржилися до Страсбурга, бо вважають, що українська влада обмежила їхні можливості звернутися до суду щодо відновлення соціальних виплат.

 

"Європейський суд з прав людини відхилив усі скарги, ставши на сторону України", - йдеться у повідомленні.

 

Крім того, у суді запевняють, що Україна "зробила всі кроки, які варто було очікувати, щоби забезпечити доступ до системи правосуддя для громадян тих території, які перебувають поза урядовим контролем".

 

Нагадаємо, у лютому Європейський суд із прав людини зобов'язав Росію виплатити 2 тисячі євро громадянинові України Геннадію Афанасьєву за неналежні умови конвоювання. Афанасьєв скаржився в ЄСПЛ на недостатнє освітлення та опалення, неякісну їжу та недостачу питної води, недостатню кількість ліжок і відсутність свіжого повітря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.