НОВИНИ

Опитування показало готовність українців вийти на акції протесту

У грудні 2017 року 40% дорослих жителів України готові були взяти участь у акціях соціального протесту.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів у грудні 2017 року опитування щодо готовності українців до участі в акціях соціального протесту.

 

Зазначається, що було опитано 2039 респондентів віком від 18 років, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України, окрім окупованого Криму. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилося на територіях, підконтрольних Україні.

 

 

"У  грудні 2017 року в акціях  протесту готові брати участь 40% дорослих жителів України. Порівняно із попередніми роками рівень готовності до участі в акціях соціального протесту спочатку зріс із 43% у грудні 2014 року до 49% у грудні 2016 року, а потім знизився до 40% у грудні 2017 року", - йдеться у заяві.

 

У свою чергу, частка тих, хто не готовий брати участь у будь-яких акціях масового протесту досить зросла: з 46% у 2016 році до 53% у 2017 році.

 

"Найбільша кількість людей, як і раніше, готові вдатися до таких форм соціального протесту як участь у виборчій компанії (29%), збір підписів під колективними відозвами (17%), санкціоновані мітинги та демонстрації (10%)", - зауважили у повідомленні.

 

Наголошується, що 2-3% опитаних готові взяти участь у страйках, бойкотах, пікетуваннях державних установ, несанкціонованих мітингах і демонстраціях.

 

 

За даними дослідження, чим вищий рівень освіти , тим вищий рівень готовності до участі в акціях протесту у респондентів.

 

 

"Основна вікова відмінність полягає в тому, що люди старше 70 років рідше готові брати участь в акціях протесту", - додали у заяві.

 

 

Наголошується, що рівень готовності до участі в акціях протесту в цілому нижчий у Західному регіоні (35%) порівняно з іншими.

 

 

Нагадаємо, у січні у Київському міжнародному інституті соціології (КМІС) заявили, що у 2017 році рівень бідності в Україні знизився до 12%. Найгірша ситуація була в кінці 1990 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.