НОВИНИ

Прем'єр Польщі прирівняв Хмельницького до Гітлера

Матеуш Моравєцький поставив українського гетьмана Богдана Хмельницького у числі тих, хто чинив найбільші злочини проти єврейського народу.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький помістив українського гетьмана Богдана Хмельницького у числі тих, хто чинив найбільші злочини проти єврейського народу. Про це він заявив під час лекції в місті Холм, присвяченій польсько-єврейським стосункам упродовж століть.

 

"У нас майже тисяча років співпраці на одній землі з євреями, цього не можна порівняти з іншими країнами в Європі та світі", — заявив Моравєцький.

 

При цьому він наголосив, що суверенна Польща ніколи не виганяла євреїв, а в часи нацизму у Польщі були найбільші репресії за допомогу євреям, і саме в Польщі їм допомагали найбільше.

 

"Першим великим злочинним актом проти євреїв, який у єврейській історіографії часом прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 тисяч вбитих євреїв", — сказав Моравецький.

 

Дивіться також: У Польщі оприлюднили відео з поясненням до закону про Інститут нацпам'яті

 

Політик також розповів про свою нещодавню поїздку до Торуня, де "один з тамтешніх рабинів представив свій погляд на історію".

 

"Він говорив про трьох злочинців на "х" - Гітлер, Гіммлер і Хмельницький (польською Hitler, Himmler і Chmielnicki – ред.). Це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично призвів до першого занепаду Речі Посполитої", — розповів прем'єр-міністр.

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. 9 лютого міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що польський уряд розгляне можливість внести поправки у закон Про Інститут національної пам'яті, які були б прийнятними для Ізраїлю.

 

Додамо, що Моравєцький також раніше пояснив, що зміни до закону про Інститут національної пам'яті Польщі, які, зокрема, передбачають кримінальну відповідальність за заперечення "бандеризму", потрібні для протидії брехні щодо приписування злочинів проти євреїв невинним людям.