НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

"Це вам за Дебальцеве та Іловайськ". Реакція соцмереж на авіаудар США по групі "Вагнера"

Тиждень.ua зібрав коментарі українців щодо причетності російських найманців до подій на сході Сирії, порівнявши їхню діяльність на сході України.

Міжнародна коаліція під керівництвом Сполучених Штатів у Сирії 8 лютого завдала авіаудару внаслідок якого загинули понад 100 бійців війська Асада. Зокрема, у наступі на Сили демократичної Сирії (SDF) брали участь близько 500 осіб, які підтримувались артилерією, танками, ракетними системами та мінометами. Сили Асада намагалися захопити нафтові родовища у Хушамі, які були основним джерелом доходів Ісламської держави з 2014 по 2017 рік.

 

Згодом іноземні ЗМІ повідомили, що крім військ Асада під авіаційний удар США потрапили найманці з російської нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер". Натомість міністерство оборони РФ заперечувала присутність найманців з  ПВК "Вагнер" на території Сирії.

 

Перш, ніж військова авіація США у Сирії здійснила обстріл військ Асада, курдський командир зв'язався з російськими найманцями і попросив не продовжувати наступ. Російський офіцер заявив, що наступу нема. За різними даними іноземних медіа, загинуло близько 200 російських солдатів.

 

Тиждень.ua зібрав коментарі користувачів Facebook щодо причетності групи "Вагнери" до подій на сході Сирії, порівнявши її діяльність на сході України.