НОВИНИ

Янукович обмежив можливості своїх адвокатів у процесі щодо розстрілів на Майдані – документи

У ГПУ оприлюднили низку документів по справі про дозвіл на заочне розслідування щодо екс-президента

Віктор Янукович доручив юристам компанії Aver Lex оскаржити у суді призначення йому безоплатного адвоката, а також вони мали чекати додаткових указівок щодо подальшої участі у процесі про дозвіл на заочне розслідування стосовно екс-президента. Відповідне доручення Януковича, а також низку інших документів з цього питання, оприлюднили під час брифінгу в Генпрокуратурі 12 лютого.

Aver Lex – юридична компанія, з якою Віктор Янукович підписав договір про представництво в усіх судових процесах, фігурантом яких він є в Україні. 7 лютого суддя Світлана Шепутько не дозволила керуючому партнеру цієї фірми Ользі Просянюк взяти участь у засіданні щодо дозволу на заочне розслідування стосовно Януковича як повноправному захисникові. Після цього Просянюк на сторінці у Facebook заявила, що мала «всі повноваження» для участі у процесі, натомість безоплатний адвокат «прийшов разом із прокурорами зливати процес».

9 лютого на підтримку Просянюк звернулася Асоціація правників України.

«7 лютого 2018 року під час судового розгляду клопотання Генеральної прокуратури України про надання дозволу на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування у «справі Майдану» адвокатів Віктора Януковича Ольгу Просянюк та Олександра Горошинського було необґрунтовано недопущено до участі у судовому засіданні, незважаючи на те, що вони надали документи на підтвердження повноважень», - йдеться у заяві.

Читайте детальніше у матеріалі: Заочне розслідування проти Януковича. Що відомо про цей процес

Згідно з документами оприлюдненими в ГПУ, юристи Aver Lex мали чекати додаткових указівок від Януковича для участі у процесі. Відповідне доручення він підписав власноруч, чим фактично обмежив їхні можливості для участі у справі. Згідно з дорученням, юристи мали чекати завершення оскарження ухвали Печерського райсуду про призначення Януковичу безоплатного адвоката. Станом на 7 лютого ця справа перебувала на розгляді в касаційній інстанції.

Окрім того, юристи Aver Lex самі неодноразово посилалися на обмеження Януковичем їхньої участі у процесі в своїх заявах на адресу суду про поважність причин неявки. Такі заяви надсилали щонайменше шість разів, востаннє, 2 лютого 2018 року.

Щонайменше одну із таких заяв, а саме від 20 грудня, підписала сама Ольга Просянюк.

Нагадаємо, іншого адвоката Януковича Олександра Горошинського 7 лютого також не допустили до участі в процесі з підстав конфлікту інтересів - він захищає інтереси двох "беркутівців" Олександра Маринченка та Павла Аброськіна за фактами розстрілів у Києві 18-20 лютого 2014 року. Саме за фактами організації цих злочинів прокуратура просила дозволу на спеціальне досудове розслідування щодо Януковича.

Також нагадаємо, 7 лютого Печерський райсуд після чотирьох місяців розгляду справи дав дозвіл на заочне розслідування щодо Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.