НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

"Не поступимось ні на міліметр".Глава МВС Польщі прокоментував польсько-ізраїльський конфлікт

Йоахім Брудзінський вважає, що суперечка щодо поправок у закон про Інститут нацпам'яті знаходиться під впливом політичної ситуації в Ізраїлі.

Міністр внутрішніх справ Польщі Йоахім Брудзінський в ефірі польського радіо Szczecin заявив, що польський уряд з точки зору історичної "правди" не відмовиться від початкових положень в законі про Інститут національної пам'яті.

 

Зокрема, глава МВС прокоментував можливість припинення польсько-ізраїльського конфлікту.

 

"Ізраїль мав і має вірного партнера, проте ми очікуємо взаємної вірності й від другої сторони, а ці відносини мають базуватися на істині", - сказав він.

 

За його словами, суперечка щодо поправок у закон про Інститут нацпам'яті знаходиться під впливом політичної ситуації в Ізраїлі.

 

"Біньямін Нетаньягу (прем'єр-міністр Ізраїлю -, Ред.) має проблеми, його жорстоко атакують головні опоненти в Кнесеті. Уряд Нетаньягу не є стабільним урядом, існує реальна загроза втрати влади прем'єр-міністром, плюс внутрішня ситуація. На даний момент поліція звинувачує ізраїльського прем'єра у корупції, тому ми швидко все враховуємо", - пояснив він.

 

Також міністр відзначив, що наслідки польсько-ізраїльського конфлікту, спричинили  наслідки також у міжнародних відносинах, передусім відносини між Польщею та США є"надзвичайно серйозними".

 

 

"Ми приймаємо ці питання серйозно, але хочемо повторити, те про що сказав прем'єр-міністр Матуеш Моравецький у тижневику " Do Rzeczy":у нас немає жодного наміру, навіть на міліметр поступатися з питання історичної правди", – наголосив очільник.

 

У свою чергу, Брудзінський вважає, що досягнення компромісу залежить безпосередньо від бажання польського уряду.

 

"Першим рішенням після розмови Матеуша Моравецького з Біньяміном Нетаньягу було створення команди. У склад цієї команди входять видатні історики, журналісти, в якісь мірі й політики, оскільки все координується Міністерством закордонних справ. Але ми повинні,в цій надзвичайно інтенсивній суперечці, уникати демагогії", - сказав він.

 

Крім того, очільник МВС процитував політика Романа Дмовського.

 

"Але завжди пам'ятайте слова великого поляка, великого політика Романа Дмовського: "Я поляк, я маю польські обов'язки". Тому насамперед в руках політиків є завдання - турбота про інтереси польської держави та польських громадян, - підкреслив Брудзінський.

 

Раніше віце-прем’єр-міністр Польщі Пйотр Ґлінський повідомив, що 16 лютого проведе зустріч із українським колегою Павлом Розенком.

 

Нагадаємо, 9 лютого міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що польський уряд розгляне можливість внести поправки у закон Про Інститут національної пам'яті, які були б прийнятними для Ізраїлю.

 

6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Згодом у  Міністерстві закордонних справ Ізраїлю висловили сподівання, що протягом розгляду закону "Про Інститут національної пам'яті" Конституційним судом Польщі, до нього будуть внесені поправки.

 

5 лютого Польща скасувала візит міністра освіти Ізраїлю Нафталі Беннетта через скандал навколо запропонованого в польському парламенті законопроекту, що забороняє звинувачувати поляків у злочинах, скоєних під час Голокосту.

 

Також посол Ізраїлю в Польщі Анна Азарі заявила, що при умові якщо президент Польщі Анджей Дуда підпише закон Про Інстиут національної пам'яті, то обом країнам буде складніше знайти спільну мову.

 

Зазначимо, посольство Ізраїлю у Польщі висловило незапокоєння стрімкою активізацією антисемітських проявів серед польського суспільства. Зазначається, що багато з них спрямовані безпосередньо проти посла Анни Азарі.

 

Додамо, що 1 лютого прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив відкликати з Польщі посла Анну Азарі через прийнятий польським Сенатом закон про Інститут національної пам’яті.

 

В Ізраїлі виступили категорично проти схвалення Сенатом Польщі закону про Інститут національної пам’яті, яким забороняється вказувати на причетність поляків до Голокосту.

 

Як повідомлялось, сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) у четвер, 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.