НОВИНИ

Варшава назвала дату зустрічі віце-прем'єрів України та Польщі

За словами Ґлінського, перемовини можуть бути важчими через ухвалення закону про Інститут національної пам’яті.

Віце-прем’єр-міністр Польщі Пйотр Ґлінський повідомив, що 16 лютого проведе зустріч із українським колегою Павлом Розенком. Про це в понеділок, 12 лютого, пише Польське радіо.

 

За словами Ґлінського, перемовини можуть бути важчими через ухвалення закону про Інститут національної пам’яті.

 

"16 лютого я маю намір зустрітися з віце-прем’єром України Павлом Розенком. Напевно це будуть перемовини, що можуть бути важчими у зв’язку з ухваленими змінами до закону. Хочу чітко сказати: історична правда – це те, від чого не втечемо", – заявив він.

 

Водночас віце-прем’єр Польщі зазначив, що залишається оптимістом, оскільки офіційна реакція Києва була стримана.

 

"Відомо, хто намагається нас поділити і кому важливо, аби ми не могли домовитися. Нехай не сподівається на це. Маємо з Україною спільні інтереси та цінності, що повторили у грудні наші президенти Петро Порошенко та Анджей Дуда. Ми підтримує європейські прагнення України і підтримуємо її у конфлікті з Росією. Вірю, що ми зможемо для нашого спільного добра розв’язати проблеми та розвивати наші взаємовідносини на правді та чутливості", - наголосив очільник відомства культури Польщі.

 

Як повідомлялося 7 лютого, міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський заявив, що Варшава планує роз'яснити віце-прем’єр-міністру України Павлу Розенку свою позицію щодо закону про Інститут нацпам'яті. 

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.