НОВИНИ

Меркель прокоментувала польський закон про Інститут нацпам'яті

За словами канцлерки, вона не має права «втручатися в законодавство Польщі», але вважає, що відповідальність за Голокост лежить на її країні.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель відреагувала на прийнятий у Польщі закон про Інститут національної пам'яті. Про це вона сказала в інтерв'ю, опублікованому на сайті уряду, повідомляє Радіо Польща.

 

За словами Меркель, вона не має права «втручатися в законодавство Польщі», але вважає, що відповідальність за Голокост лежить на її країні.

 

«Це були концтабори, відповідальність за які несе Німеччина, ця відповідальність зберігається, і кожен новий уряд Німеччини буде продовжувати цю відповідальність нести», - сказала канцлерка Німеччини.

 

Меркель також прокоментувала майбутній візит прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького до Німеччини, який відбудеться наступного тижня. Вона підкреслила, що Польща і Німеччина створили «стабільне партнерство», незважаючи на розбіжності, що можуть виникати.

 

Меркель також висловила надію, що зустріч з прем'єр-міністром РП покладе початок «новому розділу» співпраці між обома країнами.

 

Читайте також: Закон про Інститут нацпам’яті. Група польсько-українського діалогу назвала головні загрози й ризики

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.