НОВИНИ

Голова МЗС Польщі висловив сподівання на врегулювання історичної суперечки з Україною

Яцек Чапутович зазначив, що Польща усвідомлює стурбованість української влади з приводу поправки до закону про Інститут національної пам'яті.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович висловив сподівання на врегулювання історичної суперечки з Україною. Про це повідомляє передає Радио Польша.

 

"Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться. Принаймні ми отримали цьому підтвердження. Ми запланували дискусію про історичні відносинах між нашими країнами, ми також маємо намір домогтися дозволу з боку української влади на проведення ексгумаційних робіт ", — сказав міністр після зустрічі з главою дипломатії Естонії у Варшаві.

 

Чапутович зазначив, що Польща усвідомлює стурбованість української влади з приводу поправки до закону про Інститут національної пам'яті. Міністр закордонних справ сподівається, що суперечку вдасться залагодити на зустрічі віце-прем'єрів Польщі та України, яка повинна відбутися наступного тижня.

 

Раніше Чапутович заявив, що польський уряд розгляне можливість внести поправки у закон Про Інститут національної пам'яті, які були б прийнятними для Ізраїлю.

 

Читайте також: Закон про Інститут нацпам’яті. Група польсько-українського діалогу назвала головні загрози й ризики

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.