НОВИНИ

У ГПУ попередили про загрозу скасування рішення у справі Януковича через заочну процедуру

Горбатюк також наголосив на необхідності внесення змін до законодавства щодо заочного засудження.

Існує загроза скасування рішення у справі екс-президента Віктора Януковича через застосування заочної процедури. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив начальник департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

 

«Дозвіл суду на заочне розслідування – це черговий крок до завершення справ стосовно тих осіб, які слідство за матеріалами зібраних доказів вважає організаторами злочинів вчинених під час протесту. Але заочна процедура, яка регулюється КПК, викликає велику кількість нарікань з точки зору відповідності міжнародним конвенціям і практиці Європейського суду. На практиці це може означати, що навіть пройшовши цю процедуру, можна однозначно отримати скасування вироку міжнародним судом», – сказав Горбатюк.

 

Він також наголосив на необхідності внесення змін до законодавства щодо заочного засудження.

 

«Інколи складається враження, що, певне, комусь вигідно, щоб були сумніви у легітимності цих процесів, щоб ті, хто під ними перебувають, в наступному отримували шанс чисто з процедурних питань скасувати вироки у справах», – сказав Горбатюк.

 

Читайте також: Заочне розслідування проти Януковича. Що відомо про цей процес

 

Як повідомлялося, 7 лютого Печерський районний суд Києва дозволив ГПУ проведення спеціального (заочного) розслідування щодо екс-президента Віктора Януковича у справі про організацію масових розстрілів на Майдані.

 

Нагадаємо, Януковичу інкримінують організацію масових вбивств на Майдані. Мова йде про провадження за підозрою екс-президента в організації перевищення влади та службових повноважень працівниками правоохоронних органів, з метою перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, що призвело до масових жертв серед мітингувальників. Тобто до настання тяжких наслідків, організації умисних вбивств та замахів на умисні вбивства учасників масових акцій протесту в центрі Києва 18-20 лютого 2014 року та "терористичного акту" 20 лютого на вулиці Інститутській у Києві.

 

Крім того, Генеральна прокуратура звинувачує екс-президента Віктора Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу. На засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року представник РФ Віталій Чуркін продемонстрував копію листа Януковича до Путіна з проханням ввести війська в Україну.