НОВИНИ

Польща й Естонія висловилися за посилення НАТО на східному фланзі через агресію РФ в Україні

Сторони наголосили, що донедавна всі дії зосереджувалися навколо сухопутних військ.

НАТО, реагуючи на агресію Росії в Україні, має посилити на східному фланзі не лише сухопутний, але й інші компоненти, зокрема морський. Такими є очікування Польщі та Естонії від саміту НАТО, який відбудеться в липні у Брюсселі. Про це під час спільної прес-конференції у Варшаві заявили в п’ятницю, 9 лютого, міністри закордонних справ Польщі та Естонії Яцек Чапутович та Свен Міксер.

 

“Після нелегального захоплення Криму Росією і початку конфлікту на сході України відповідь НАТО була швидкою і чіткою, що призвело до розміщення міжнародних сил на східному фланзі. Однак, цей процес ми не можемо визнати завершеним, є певні пробіли, які потрібно заповнити: потрібно скоригувати систему управління... Слід також відзначити, що усе, що робилося донедавна, зосереджувалося навколо сухопутних військ, а маємо подивитися на інші сфери, тобто військово-морські сили”,- заявив Міксер.

 

Читайте також: В Естонії попередили про інформаційні атаки Росії на війська НАТО в Балтії

 

Чапутович зазначив, що пріоритети Польщі та Естонії у безпекових питаннях не відрізняються, але сторони координуватимуть свою позицію з цього приводу ще перед самітом НАТО в липні у Брюсселі. За його словами, в червні у Варшаві відбудеться саміт “Бухарестської дев’ятки”, тобто лідерів країн регіону, які дискутуватимуть щодо спільного становища щодо проблем безпеки.

 

“Це буде важливий сигнал також для інших членів Північноатлантичного альянсу, що питання безпеки для нас є важливими”,- наголосив Чапутович.

 

За його словами, потрібно зберегти мобілізацію Альянсу і його готовність до “можливої, навіть військової загрози”.

 

Нагадаємо, 10 січня Естонія вирішила збільшити витрати, спрямовані на боротьбу з дезінформацією і пропагандою. Витрати зростуть в 13,3 рази - з 60 тисяч до 800 тисяч євро. Якщо раніше бюро переважно спостерігало за ЗМІ Росії, то тепер одним із завдань нової команди експертів називається отримання значно більш чіткої картини інфопростору зарубіжних медіаканалів і соцмереж, в яких з'являється інформація про Естонію.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.