НОВИНИ

Справа "Хізб ут-Тахрір". В окупованому Криму "суд" продовжив обвинуваченим арешт

На два місяці арешт продовжили Теймуру й Узеїру Абдуллаєвим, Айдеру Салединову, Рустему Ісмаїлову й Емілеві Джемаденову.

В окупованому Криму "суд" продовжив на два місяці термін перебування під вартою фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє громадська організація "Кримська солідарність" на своїй сторінці у Facebook.

 

"Суд залишив під вартою п'ятеро кримських мусульман до 11 квітня 2018 року", - говориться у повідомленні.

 

Арешт продовжили так званій "сімферопольській п'ятірці": Теймуру й Узеїру Абдуллаєвим, Айдеру Салединову, Рустему Ісмаїлову й Емілеві Джемаденову, 

 

Зазначається, що жодне з клопотань, поданих стороною захисту, судом прийнято не було. Засідання, як завжди, проводилося у закритому режимі, а адвокатові Едему Семедляєву заборонили навіть вести аудіозапис.

 

Активісти, які прийшли підтримати в'язнів, написали скарги на недопуск у зал суду. У скаргах вони зазначили, що їх не допускають навіть у будівлю, тим самим ущемляючи й дискримінуючи кримських мусульман за національною й релігійною ознакою.

 

Нагадаємо, що 25 жовтня підпорядкований РФ "Верховний суд" в окупованому Криму розглянув апеляційну скаргу захисту Теймура Абдуллаєва на продовження його арешту і залишив Абдуллаєва під вартою до 11 грудня. 

 

Зазначимо, представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" в 2003 році, включивши в список 15 об'єднань, названих "терористичними".

Захисники заарештованих і засуджених у "справі Хізб ут-Тахрір" кримчан вважають їх переслідування вмотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці і кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.