НОВИНИ

  ▪   Христина Вовчук

Чапутович заявив, що Польща готова внести поправки у закон про Інститут нацпам'яті щодо Ізраїлю

Зазначається, що уточнень щодо положень закону, які стосуються України, глава польського МЗС не назвав.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що польський уряд розгляне можливість внести поправки у закон Про Інститут національної пам'яті, які були б прийнятними для Ізраїлю. Про це глава МЗС розповів в ефірі радіо Jedynka.

 

"Треба розробити таку інтерпретацію закону про Інститут нацпам'яті, яка була б прийнятною для ізраїльської сторони", - зазначив він.

 

За його словами, робота над спільної позицією уряду Польщі й Ізраїлю щодо поправок в закон було б хорошим рішенням.

 

На його думку, конфлікт довкола цього закону  "це інцидент, що виник унаслідок непорозуміння".

 

Він підкреслив, що переговори між Польщею та Ізраїлем продовжуються на рівні уряду.

 

"Я думаю, що це буде хорошим рішенням. Що стосується польської сторони, то наш уряд безумовно буде відкритим для цього питання. Все залежить від двох партнерів. Думаю, що в перспективі це безсумнівно заспокоїть ситуацію", - запевнив очільник.

 

 

Наголошується, що Польща налаштована на співпрацю з Ізраїлем у багатьох сферах, щоб підтримувати свою позицію на міжнародному форумі.

 

"Це інцидент, який спричинив низку непорозумінь щодо нашого закону, необхідно швидко вирішити", - додав міністр.

 

Крім того, Чапутович відзначив, що попри різні негативні статті та протести, Польща наполягатиме на міжнародній співдружності.

 

"Потрібно пояснити, що це не наша мета,  та розробити хороше тлумачення положень закону так, щоб вони стали прийнятними для ізраїльської сторони. Я вважаю, що це цілком можливо", - підсумував він.

 

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події. У ньому також передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

 

Згодом у  Міністерстві закордонних справ Ізраїлю висловили сподівання, що протягом розгляду закону "Про Інститут національної пам'яті" Конституційним судом Польщі, до нього будуть внесені поправки.

 

5 лютого Польща скасувала візит міністра освіти Ізраїлю Нафталі Беннетта через скандал навколо запропонованого в польському парламенті законопроекту, що забороняє звинувачувати поляків у злочинах, скоєних під час Голокосту.

 

Також посол Ізраїлю в Польщі Анна Азарі заявила, що при умові якщо президент Польщі Анджей Дуда підпише закон Про Інстиут національної пам'яті, то обом країнам буде складніше знайти спільну мову.

 

Зазначимо, посольство Ізраїлю у Польщі висловило незапокоєння стрімкою активізацією антисемітських проявів серед польського суспільства. Зазначається, що багато з них спрямовані безпосередньо проти посла Анни Азарі.

 

Додамо, що 1 лютого прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив відкликати з Польщі посла Анну Азарі через прийнятий польським Сенатом закон про Інститут національної пам’яті.

 

Раніше в Ізраїлі виступили категорично проти схвалення Сенатом Польщі закону про Інститут національної пам’яті, яким забороняється вказувати на причетність поляків до Голокосту.

 

Як повідомлялось, сенат Польщі близько третьої ночі (за київським часом) у четвер, 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.