НОВИНИ

МОЗ та уряд Канади підписали меморандум щодо співробітництва в сфері охорони здоров'я

Підписання меморандуму розпочинає трирічну програму співпраці, зокрема, у напрямках профілактики, контролю захворювань, невідкладної допомоги, сільської медицини.

Міністерство охорони здоров'я України та уряд провінції Онтаріо (Канада) підписали Меморандум щодо співробітництва в сфері охорони здоров'я. Про це на брифінгу розповіла в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

 

Відповідна трирічна програма передбачає співпрацю в медичній освіті, розвитку сільської медицини, телемедицини тощо.

 

"Сьогодні ми підписуємо Меморандум між урядом України і урядом провінції Онтаріо (Канада). Це відкриває великі можливості для України. Підписання меморандуму розпочинає трирічну програму співпраці  між нашими міністерствами. Ми будемо співпрацювати у напрямках профілактики, контролю захворювань, невідкладної допомоги, сільської медицини, проблеми так званого "останнього кілометру", доступу лікарів до сільської місцевості", — розповіла Супрун.

 

Також передбачається співробітництво у сфері розвитку телемедицини в Україні, з використанням досвіду канадських фахівців. 

 

"Ми підписали також меморандум про телемедицину. В Онтаріо є чудова програма, яка втілює телемедичну мережу, і яка буде допомагати нам розвивати телемедицину в Україні", - наголосила Супрун.

 

Меморандум передбачатиме програми з освіти медичних працівників, обміну інформації та досвідом. Так, обговорюється можливість співпраці між "Охматдитом" та дитячою лікарнею Торонто SickKids (Hospital for Sick Children, SickKids).

 

Як повідомлялось, в Україні 30 січня набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення".  Українці почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

 

Нагадаємо, 28 грудня президент України Петро Порошенко підписав закон №6327 "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.