НОВИНИ

Угорщина заблокувала комісію Україна-НАТО з питань оборони

У Брюсселі зазначили, що на даний момент в календарі немає призначених засідань комісії.

У штаб-квартирі Північноатлантичного Альянсу заявили, що Угорщина застосувала право вето й заблокувала зустріч комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні міністрів оборони. Про це повідомляє Європейська правда.

 

Зазначається, що  засідання мало відбутися 14 або 15 лютого у ході зустрічі міністрів оборони всіх країн-членів НАТО.

 

"У свою чергу, Угорщина застосувала право вето і заблокувала цю зустріч, підтвердили кілька джерел", - йдеться у заяві.

 

Наголошується, що це одна з можливостей, під час якої глава українського військового відомства має шанс представити свої пропозиції міністрам усіх ключових країн.

 

"На даний момент в календарі немає призначених засідань комісії Україна-НАТО", - повідомили у Брюсселі.

 

Нагадаємо, 8 лютого у Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання "мовного питання".

 

Раніше заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами свого візиту в Закарпатську область повідомив, що Україна й Угорщина узгодили шляхи врегулювання "мовного питання".

 

Як повідомлялось, 11 грудня 2017 року  Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту".

 

Додамо, що 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.