НОВИНИ

У Києві відбулася прем'єра фільму "Міф" про Василя Сліпака

З 8 лютого розпочався також широкий прокат фільму в 25 містах України.

У Києві у четвер, 8 лютого, у кінотеатрі "Україна" відбулася основна українська прем'єра фільму "Міф" про оперного співака Василя Сліпака, який загинув на Донбасі. 

 

На прем'єрі були присутні автори та герої фільму, композитори фільму Едуард Приступа та формація NOVA OPERA, яка виконували свою музику наживо перед початком показу. Прем'єру також відвідали міністр Культури Євген Нищук, міністр Інфраструктури Володимир Омелян, представники посольств Японії, Австрії, В'єтнаму, Британії, Німеччини. 

 

Режисери Леонід Кантер та Іван Ясній розпочали прем'єрні покази в обох залах кінотеатру "Україна". Цього ж дня розпочався широкий прокат фільму в 25 містах України. 

 

Читайте також: Фільм «Міф»: відлуння неіснуючого голосу

 

 Стрічку до прокату взяли мережі: Multiplex, Планета Кіно, Кінопалац, Лінія Кіно, Сінема Сіті та окремі кінотеатри: "Жовтень", "Київ", "Люм'єр" в Івано-Франківську, "Портал" в Кропивницькому та інші.

 

 

Режисери стрічки поєднали два жанри: кіно та концерт. Використано безліч архівних відео, які показують героя у повсякденні та на сцені. Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель. Музику надали Євген Гальперін, який співпрацював із Люком Бессоном та Баррі Сонненфельдом і був близьким другом Василя; Роман Григорів та Ілля Разумейко, що представляють сучасну українську оперу у світі разом із формацією NOVA OPERA та Едуард Приступа, відомий на українській сцені, як Діля.

 

Василь Сліпак народився у Львові, але згодом переїхав до Франції, де прожив 19 років. Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом долучився й до волонтерського руху, допомагаючи Україні. Згодом він залишив сцену та кар’єру в Європі й став добровольцем на Донбасі. Під час виконання бойової задачі Василь "Міф" Сліпак загинув від кулі снайпера.