НОВИНИ

Рада ввела кримінальну відповідальність за спонукання до самогубства

Зокрема, кримінальна відповідальність буде поширюватися на доведення до суїциду шляхом системного примусу до дій, що суперечать волі людини.

Верховна Рада схвалила у четвер, 8 лютого, введення кримінальної відповідальності за спонукання до самогубства і за примус до дій, які суперечать волі людини. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

 

Відповідний закон про внесення змін до Кримінального кодексу України підтримали 229 народних депутатів.

 

Окрім доведення до самогубства шляхом приниження, шантажу і жорстокого поводження, кримінальна відповідальність буде поширюватися на доведення до суїциду шляхом системного примусу до дій, що суперечать волі людини. Відтепер кримінальна відповідальність передбачена за схиляння до самогубства та інші дії, які сприяють вчиненню суїциду.

 

Зазначається, що такі дії передбачено покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до трьох років.

 

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що внесення таких змін до ст.120 Кримінального кодексу дозволить притягати до відповідальності осіб, які спонукають до суїциду через інтернет, зокрема, користувачів соціальних мереж.

 

Закон вступить в силу після підписання президентом України.

 

Як повідомлялось, у травні 2017 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні ухвалила проект закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства)» (реєстраційний номер 4088).