НОВИНИ

Тимофій Милованов: Українцям треба зрозуміти, що чекати від держави добра для всіх — це шлях у нікуди

Заступник голови Ради нацбанку вважає, що якби українці усвідомили, що від держави не можна вже нічого сподіватися, то потроху стали б шукати вихід із ситуації.

Для того, щоб українці почали заробляти са­мостійно, передусім людям потрібно зрозуміти: чекати від держави, що вона зробить усім добре, підвищить пенсії та зарплати, — це шлях у нікуди. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив заступник голови Ради Національного банку України Тимофій Милованов.

 

«Навіть якщо уряд підвищить пенсії, то зробить це через бюджет. Урешті-решт такі дії призведуть або до більших податків, що погано, або до вищих цін. Тобто все одно підвищення буде за наш рахунок. Просто віддати людям гроші на рівні країни не дозволяє макроекономіка. Це якщо мені дати, а вам не давати, то мені буде добре. Але якщо дати всім і всі підуть купувати молоко, але не буде нових молочних заводів, то молока від того більше не стане. Ми будемо змушені його імпортувати з Польщі, ціна на нього зросте, ще й курс обвалиться», — пояснив він.

 

Милованов вважає, що якби українці усвідомили, що від держави не можна вже нічого сподіватися, то потроху стали б шукати вихід із ситуації.

 

«Наприклад, хтось дуже класно в’яже, і з цього можна зробити маленький бізнес, викласти в інтернет, можливо, хтось щось купить. А ми в Україні такого не бачимо, бо ніхто не вчить, як створити маленький бізнес-план, як відкрити ФОП», - сказав заступник голови Ради НБУ.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»