НОВИНИ

Американці зловили прес-службу Януковича та деякі ЗМІ на вириванні фраз з контексту

У Посольстві США заявляють, що прес-служба президента України і деякі засоби масової інформації поширили цитати висловлювань сенатора Джеффа Сешнза, у яких допущено неточності Про це повідомили у Відділі преси, освіти і культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.

Сенатори США закликають владу України до демократичної реформи та висловлюють занепокоєння станом свободи преси.

Нагадаємо, делегація сенату США на чолі із заступником лідера сенатської меншості Джоном Кайлом, до складу якої також входили сенатори Джефф Сешнз, Майк Крапо та Рон Джонсон, відвідала Київ 16-18 квітня.

У ході візиту делегація мала зустрічі з міністром закордонних справ Костянтином Грищенком, главою Адміністрації Президента Сергієм Льовочкіним, опозиційними лідерами Юлією Тимошенкота Арсенієм Яценюкомі з представниками громадянського суспільства.

Сенатори підкреслювали, що хотіли б, аби Україна досягла успіху, і для цього вона має швидко рухатися вперед із реформами, включаючи економічні, судові та антикорупційні заходи. Це привабить закордонний капітал і підштовхне життєво необхідне економічне зростання.

Американські сенатори також висловили українським посадовцям своє занепокоєння з приводу погіршення інвестиційного клімату і назвали низку прикладів, коли з американськими фірмами, включно із тими, що працюють у зерновому секторі, поводяться не справедливо.

Делегація також зустрілася із старшим редакторським складом газети Kyiv Post і вислухала інформацію про нещодавні події, які призвели до звільнення головного редактора Брайяна Боннера і наслідкового страйку більшості колективу газети.

Сенатори висловили уряду серйозну стурбованість щодо того, що звільнення Боннера підриває свободу преси. Активна незалежна преса є обов’язковою умовою успіху демократії, наголосили вони.

Крім того, у Посольстві США зазначають, що прес-служба президента України і деякі засоби масової інформації поширили цитати висловлювань сенатора Сешнза, у яких допущено неточності.

Як підкреслюється в повідомленні, сенатор рішуче заохочував демократичні реформи і економічне зростання на основі міцного верховенства права в Україні.

При цьому прес-служба глави держави заявила, що делегація Сенату США відзначила прогрес у впровадженні в Україні реформ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.