НОВИНИ

У InformNapalm повідомили про нову схему Росії щодо вивезення вугілля з Донбасу

За даними волонтерів, антрацит планують постачати через порт міста Очамчира (Абхазія).

Міжнародне розвідувальне співтовариство InformNapalm повідомило, що Росія вирішила постачати вугілля з окупованого Донбасу до Туреччини через самопроголошену Абхазію. Про це в четвер, 8 лютого, йдеться в повідомленні співтовариства, з посиланням на члена "торгівельно-промислової палати Абхазії" Сєргєя Ладарія.

 

Зазначається, що питання співпраці по поставкам вугілля налагоджено і залишається узгодити лише тарифи.

 

За даними волонтерів, вугілля планують постачати через чорноморський порт міста Очамчира (Абхазія) кордонами, які контролюють прикордонні загони ФСБ РФ.

 

"Схема контрабанди українського вугілля у Туреччину буде проходити через територію РФ. Логістично найбільш ймовірним є залізничний маршрут між станціями Довжанська-Таганрог-Ростов-Краснодар-Туапсе-Сухумі-Очамчира, а далі морем до Туреччини", – зазначають волонтери.

 

 

За їх словами, відповідна схема контрабанди, ймовірно, обрана Москвою з таких причин: по-перше, це дає можливість російським портам уникати міжнародних санкцій; по-друге, експорт вугілля через порт Очамчира буде складно відстежити так, як за міжнародними нормами порт закритий для заходу іноземних суден; по-третє, вугілля, яке завантажуєтеся в Очамчирі, можна позиціонувати на зовнішніх ринках збиту як видобуте в самій Абхазії; по-четверте, свою роль відіграють історико-політичні зв’язки між Абхазією та Туреччиною (абхазька діаспора в Туреччині становить від 300 до 500 тис. осіб, перевищуючи населення самої Абхазії).

 

У InformNapalm наголосили, що українське вугілля, ймовірно, вивозилось до Росії та Абхазії ще з 2015 року.

 

"Інформація про плани продажу вугілля з окупованої Луганщини турецькому бізнесу через Очамчиру, які озвучив Сєргєй Ладарія, може стати продовженням стратегії РФ по зниженню затрат на фінансування окупованих територій з російського бюджету за рахунок контрабанди природних ресурсів", – зазначає співтовариство.

 

Як приклад, волонтери наводять фото, зроблені на залізничному вокзалі Сухумі ще 11 червня 2015 року та опубліковані місцевим блогером.

 

"Тоді увагу блогера привернули залізничні состави з вугіллям, який завантажений у російські вагони. Він зауважив, що це вугілля транспортується транзитом через Абхазію та йде на експорт через нелегальний порт", – йдеться в повідомленні.

 

 

Представник аналітичної групи Da Vinci AG Анатолій Баронін також стверджує, що Росія використовує відповідну схему. Зокрема, він описав одну з ймовірних схем постачання контрабандних цигарок з Сирії через порт Очамчира. За його словами, контрабанда проводиться під прикриттям російських військових та прикордонників.

 

"Інформаційне викриття схем збагачення бойовиків "ЛНР/ДНР" та їх російських кураторів може спровокувати чергові пакети санкцій як проти компаній, що сприяють агресору, так і проти конкретних ключових осіб", – підсумували в Міжнародному розвідувальному співтоваристві.

 

Як повідомлялося 27 січня, міністерство фінансів США внесло до списку санкцій польську фірму Doncoaltrade, яка займалася поставками вугілля з окупованого Донбасу. Президентом і головним акціонером компанії Doncoaltrade є Олександр Мельничук, який був "заступником міністра вугільної промисловості ЛНР".

 

Нагадаємо, польські ЗМІ повідомили, що антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє до Польщі, а прибутки від його продажу потрапляють в тому числі до кишені ватажка "ЛНР" Ігоря Плотницького.

 

4 жовтня польський міністр енергетики Кшиштоф Тхужевський підтвердив, що Польща ввезла 11 тис тонн вугілля з окупованих територій Донбасу. Згодом, міністр енергетики України Ігор Насалик повідомив, що в Польщі пообіцяли провести перевірку стосовно постачання антрациту з окупованих територій Донбасу і в подальшому заборонити такі постачання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.