НОВИНИ

У Греції затримали 120 українців за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів

Зокрема, частина засуджених отримали терміни від 8 до 25 років.

У Греції затримали 120 громадян України, 42 з яких уже засуджені за обвинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів. Про це повідомив директор департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев, пише "Інтерфакс-Україна".

 

"Наразі засудженими є 42 громадяни України за перевезення нелегальних мігрантів, загалом 120 громадян, які або засуджені, зокрема ті 42, яких я згадав, або перебувають під слідством, тобто вони затримані, але ще не засуджені", - зауважив керівник журналістам.

 

Зазначається, що засуджені отримали терміни від 8 до 25 років.

 

"Інформація про те, що українців засудили до довічного ув'язнення, не відповідає дійсності", - сказав Погорельцев.

 

За його словами, кількість українців, що були втягнуті у справу з перевезення мігрантів, зростає.

 

"Консули вживають усіх необхідних заходів, щоб захистити права наших громадян. Це і відвідування на постійній основі тих громадян, які погодилися надати про себе інформацію і погодилися на те, щоб консул їх відвідав", - наголосив дипломат.

 

Крім того, консули передають продукти гігієни, теплі речі, та взаємодіють із береговою охороною, щоб мати актуальну інформацію про хід розслідування.

 

"Не було такого засідання, яке б не було забезпечено перекладачем або захистом українців", - додав він.

 

Нагадаємо, 6 лютого представник Уповноваженої з прав людини Верховної Ради України Михайло Чаплига заявив, що близько 200 українських моряків перебувають у тюрмах Греції за звинуваченням у перевезенні нелегальних мігрантів і незаконному перетині кордону.

 

Як повідомлялось, наприкінці 2017 року в Департаменті консульської служби МЗС повідомили, що 214 моряків - громадян України утримуються у в'язницях інших держав — у Греції, Індії, Іспанії, Італії, Лівії, Омані, Франції та на Шрі-Ланці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.