НОВИНИ

Французький політолог: Світ не має особливих ілюзій щодо Петра Порошенка

Водночас інші кандидати на президентське крісло з тих, кого прогнозують соціологи, навряд чи переконливіші чи перспективніші

Конфлікт довкола антикорупційного суду показав світу, що Україна поки що недостатньо розуміє, що таке справді незалежні інституції та як вони функціонують. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив Матьє Булеґ, французький політолог, дослідник впливового британського дослідницького центру Chatham haus при Королівському інституті закордонних справ.

 

За його словами, насамперед це відбувається тому, що Україна ніколи таких інституцій не мала.

 

«Їх просто не було. В Україні звикли, що хтось обов’язково контролює всі структури, і якщо вам не вдалося взяти під свій нагляд ту чи іншу інституцію, це зробить ваш політичний опонент. Старі політичні звички поки що беруть своє», - сказав Булеґ.

 

Він зауважив, що світ не має особливих ілюзій стосовно президента України Петра Порошенка. Він походить з олігархічних кіл і в певному сенсі їх репрезентує. Проте інші кандидати на президентське крісло з тих, кого прогнозують соціологи, навряд чи переконливіші чи перспективніші.

 

За словами політолога, з огляду на близькі президентські вибори в Україні, можна легко уявити популістський союз Тимошенко й Саакашвілі. Час напитує нову політичну силу корінням із Майдану. Але його мало.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.